Plastyka, Rośliny i Zwierzęta

Bawełniana torebka na skarby

W tym tygodniu jeden z naszych bohaterów – Urwis – zwiedził Wietnam i miał niesamowitą przygodę na targu wietnamskim, poszukując wymarzonej torebki dla swojej koleżanki Toli. I w ten oto sposób zainspirowałam się stworzeniem swojej własnej torby ekologicznej. A więc dzisiejsze wyzwanie – bawełniana torebka na skarby i wszelkie cudowności. Sam proces jest łatwy, a efekt będzie cudowny, zachwyt otoczenia – gwarantowany.

materiały do malowania na tekstyliach

MATERIAŁY

  • Torba płócienna, bawełniana
  • Kredki / farby i inne artykuły artystyczne do malowania na tkaninach
  • Żelazko
  • Czysta kartka białego papieru
  • Suszarka

Krok 1

bawełniana torebka

Wymyślony motyw rysujemy na torbie. Rezultaty Waszej pracy bezpośrednio będą zależeć od materiałów plastycznych, które wybierzecie. Kredki dają efekt pastelowy i delikatny, trzeba się przy nich trochę napracować, żeby kolor był bardziej widoczny, flamastry – dają ostrzejszy obrys, farby są dość ciężkim wyborem dla małych dzieci, więc raczej odradzałabym, chyba że chcemy stworzyć abstrakcje. Jednak moim faworytem są farby 3D, które pod wpływem ciepła nabierają kształtu. A więc do dzieła!

Krok 2

bawełniana torebka

Po wykonaniu rysunku, kolor na tkaninach powinien być utrwalony. W przypadku flamastrów, farb i kredek musimy wziąć białą kartkę papieru i gorącym żelazkiem przeprasować obrazek. W przypadku wspomnianych farb 3D używamy suszarki do włosów. Jedyną komplikacją w tym przypadku jest to, że farba powinna całkowicie wyschnąć, a trwa to ok. 12 godzin.

Krok 3

To oczywiście standardowy punkt programu – podziwianie.

Powiązane