Madera – zielona wyspa

kapelusz z napisem Madera

Jeśli uwielbiasz zagadki i podróże w nieznane, zapraszamy na przygodę z Zieloną Wyspą – Maderą. Na stronie poznasz ponad 14 gier i zabaw dotyczących dziedzictwa kulturowego i bioróżnorodności Madery. Madera, to przecudny, położony na Oceanie Atlantyckim, na zachód od Europy zakątek świata. Zapraszamy do jej poznania!

Dziewczynki w pięknych sukniach na festiwalu kwiatów na Maderze
dziewczynki z kolorowymi wiankami na głowie podczas festiwalu kwiatów na Maderze
dzieci bawiące się kwiatami podczas festiwalu kwiatów na Maderze

Na Maderze rośnie wiele gatunków kwiatów. Wiosną organizowany jest Festa da Flor, czyli Festiwal Kwiatów. Dziewczynki i kobiety zakładają barwne suknie, głowy zdobią wiankami, a pozostałe elementy ubioru dekorują setkami kwiatów.

Madera zachwyca i zaskakuje nie tylko kwiatami. Rozwiązując zadania dzieci odkryją odpowiedź na wiele niezwykłych pytań:

  • Czy istnieje kraina, w której cały rok kwitną kwiaty, ale można tam jeździć na sankach?
  • Czy możliwe, by baseny kąpielowe „wybudowały się” same albo by woda płynęła pod górę?
  • Czy smoki dają owoce? 

 

Pobierajcie karty pracy, szablony, krzyżówki czy kolorowanki. My już zakochaliśmy się w Maderze. Jesteśmy przekonani że Was również zaczaruje ta Zielona Wyspa.

Gry i zabawy

Partner

logo partnera

Archipelag Madera to wyspy, które poza zaskakująco łagodnym klimatem przez cały rok, z przyjemnymi średnimi temperaturami 25ºC latem i 17ºC zimą, oferują również szeroką gamę zajęć, dla wszystkich grup wiekowych i upodobań. Zachwycają krajobrazy, morze, przyroda, styl życia, ciepłe wzajemne pozdrowienia, spokój, bezpieczeństwo i wyjątkowa gastronomia.

Madera wita każdego odwiedzającego z otwartymi ramionami, wyjątkowym duchem i fascynującą różnorodnością atrakcji!

To więcej niż podróż, to zbiór doświadczeń, które na zawsze pozostaną w Twojej pamięci!