Archipelag Madera, Plastyka, Rośliny i Zwierzęta

Madera – kolorowa strelicja

Czy wiesz, że … kwiatowym symbolem Madery jest strelicja?

Roślina osiąga do 3 metrów wysokości. Jej kwiatostan ma ok. 20 centymetów i jest jakby łódeczką, z której w czasie kwitnienia wydostają się niebiesko-pomarańczowe płatki korony. Niektórzy twierdzą, że kwiat przypomina wtedy dziób ptaka z piękną grzywą o niepowtarzalnej kolorystyce.

Strelicje zapylane są przez małe ptaki zwane nektarnikami. Roślina wabi je nektarem, którym żywią się ptaki. Imponujący wygląd strelicji przypadł do gustu także florystom. Kwiat wspaniale prezentuje się w bukietach.

Spróbuj zobrazować wielobarwny urok strelicji, w przygotowanej dla Ciebie malowance!

Kwiaty -Strelicje na tle maderzańskich domów

Materiały

  • kontury strelicji oraz paleta barw (POBIERZ)
  • papier
  • farbki (uwaga! tylko kolory: biały, żółty, niebieski, czerwony)
  • pędzel
  • kubeczek z wodą

Instrukcja

Natura potrafi zdziałać cuda. Przyjrzyj się, jak w kwiecie strelicji przenikają się różne barwy. Pewnie zastanawiasz się, jak je odwzorować, mając do dyspozycji tylko kilka kolorów farbek.

Nie martw się, załączamy Ci ściągę, jak sobie z tym poradzić. Wystarczy odpowiednio wymieszać kolory i Twój obrazek będzie śliczny niczym prawdziwy kwiat 😊

Partner

Logo partnera. Kolorowe koła układają się w napis Madera.

Archipelag Madera to wyspy, które poza zaskakująco łagodnym klimatem przez cały rok, z przyjemnymi średnimi temperaturami 25ºC latem i 17ºC zimą, oferują również szeroką gamę zajęć, dla wszystkich grup wiekowych i upodobań. Zachwycają krajobrazy, morze, przyroda, styl życia, ciepłe wzajemne pozdrowienia, spokój, bezpieczeństwo i wyjątkowa gastronomia.

Madera wita każdego odwiedzającego z otwartymi ramionami, wyjątkowym duchem i fascynującą różnorodnością atrakcji!

To więcej niż podróż, to zbiór doświadczeń, które na zawsze pozostaną w Twojej pamięci!

Powiązane