Czy wiesz, że … każdego roku, na wiosnę, na Maderze odbywa się Festiwal Kwiatów “Festa da Flor”?

Tego dnia, cała Madera dekorowana jest kwiatamiGerbery, goździki, róże, słoneczniki, orchidee, margerytki zdobią wtedy każdy zakątek Funchal. Powstają nawet roślinne dywany i rzeźby, a ulicami miasta przechodzą kolorowe parady. Każda kobieta lub dziewczynka ubrana jest w piękną sukienkę i nosi na głowie przecudną, kwiatową dekorację.

Nie da się nie uśmiechać 😄

Spodobałoby Ci się coś takiego?

Dzieci z wiankami na głowie biorą udział w festiwalu kwiatów na Maderze

Materiały

  • wzory kwiatów (POBIERZ)
  • papier
  • nożyczki
  • klej lub zszywacz
  • kredki

Instrukcja

Korzystając z wzorów kwiatów z załącznika, stwórz swoją kwiatową koronę. Taką jak noszą dzieci na Festa da Flor. Wystarczy, że wydrukujesz szablon z kwiatami, wytniesz poszczególne wzory i pokolorujesz kredkami czy pomalujesz farbami. Po za kwiatami wytnij również jeden, dłuży pasek (ok 2-3 cm), którego końce połączysz spinaczem. Pasek utworzy bazową część korony. Gdy tylko kwiaty będą pokolorowane doklej je do korony lub dołącz za pomocą spinacza. Teraz jesteście już gotowi by celebrować Festiwal Kwiatów.

Ogranicza Was tylko wyobraźnia – do dzieła 😊

Partner

Logo partnera. Kolorowe koła układają się w napis Madera.

Archipelag Madera to wyspy, które poza zaskakująco łagodnym klimatem przez cały rok, z przyjemnymi średnimi temperaturami 25ºC latem i 17ºC zimą, oferują również szeroką gamę zajęć, dla wszystkich grup wiekowych i upodobań. Zachwycają krajobrazy, morze, przyroda, styl życia, ciepłe wzajemne pozdrowienia, spokój, bezpieczeństwo i wyjątkowa gastronomia.

Madera wita każdego odwiedzającego z otwartymi ramionami, wyjątkowym duchem i fascynującą różnorodnością atrakcji!

To więcej niż podróż, to zbiór doświadczeń, które na zawsze pozostaną w Twojej pamięci!

Powiązane