Konferencja Nauczyciele Przyszłości – Razem dla Środowiska

DSC05902

Materiały wideo i prezentacje

Proponujemy również obejrzeć filmy od Daphne na temat migracji bieługi, jako uzupełnienie prezentacji o migracji zwierząt:

Filmy można automatycznie tłumaczyć poprzez Google, a prosta instrukcja, jak to zrobić znajduje się TUTAJ

Heweliusze Nauki

Ochrona pszczół

Podsumowanie konferencji w 2 minutach

Szwedzki sposób na gotowanie bez marnowania

DSC05882
DSC05935
DSC05998

Na zakończenie pierwszego dnia Konferencji odbył się pokaz kulinarny zero waste marki Electrolux, przygotowany przez szefa kuchni Tomasza Królikowskiego. Zaprezentowane zostało przygotowanie „mięsa roślinnego”, obróbka warzyw, orientalny olej z ziołami, regeneracja dania. Uczestnicy konferencji mieli okazję skosztować pyszne roślinne klopsiki z pieczonymi warzywami i dressingiem orientalnym. Zachęcamy do odtworzenia tych pyszności w domowych warunkach.

Materiały edukacyjne

Do pobrania dostępny jest przewodnik po zrównoważonym rozwoju, który powstał we współpracy z naszymi partnerami z Czech (Lipka), Słowacji (Daphne) oraz Ukrainy (Yurashky). Przewodnik zawiera  ponad 70 zróżnicowanych zadań dla dzieci na 6 wybranych tematów Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDG 12 – Segregacja odpadów i recykling, SDG 6 – Mała retencja, SDG 15 – Bioróżnorodność oraz Ochrona pszczół, SDG 14 – Ochrona zagrożonych gatunków, SDG 13, Działania na rzecz klimatu).  Zapraszamy do wykorzystania materiałów i szerzenia wiedzy o zrównoważonym rozwoju wśród najmłodszych.

Program

Wizyty studyjne

Wiztyty Studyjne Obrazek

W pierwszym dniu konferencji odbyły się wizyty studyjne do siedzib naszych partnerów:

  • Edukacja na rzecz różnorodności biologicznej, WWF
  • Jak szkolne ulicy tworzą zrównoważone miasta, Rodzic w mieście
  • Bioróżnorodność łąki zalewnej i jej potencjał edukacyjny, Pawilon edukacyjny „Kamień” oraz Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

 

Program w języku polskim można pobrać TUTAJ

Prelegenci

Prelegenci

O prelegentach Konferencji można przeczytać TUTAJ

Copy Of Nauczyciele Przyszlosci 1 1
Copy Of Nauczyciele Przyszlosci 2