Odpowiedzialna konsumpcja, Plastyka

Niech żyje upcykling!!!

Mając za zadanie przygotować coś na temat upcyklingu, byłam pewna, że poradzę sobie bez problemów. Jest tyle możliwości tworzenia czegoś ładnego (i funkcjonalnego zarazem) z rzeczy już niepotrzebnych, z rzeczy które wyrzucamy codziennie, nawet nie podejrzewając, ile kryją możliwości wykorzystania ich w sposób niebanalny. Proszę zobaczyć w Internecie, ile oryginalnych artystycznych prac (nie boję się tego stwierdzenia) powstaje np. z rolki pozostałej po papierze toaletowym. Naprawdę imponująca ilość! Poszłam jednak trochę dalej i zaproponuję Wam zrobienie czegoś naprawdę sympatycznego z opakowania po jajkach. A to coś nazywa się wianek na drzwi wejściowe. To dopiero UPCYKLING!

upcykling

MATERIAŁY

– opakowania z jaj, liczba uzależniona od wielkości wianuszka, około 4 powinno wystarczyć;
– arkusz tektury, najlepiej w kształcie kwadratu;
– ostre nożyczki;
– klej;
– farby;
– pędzle;
– ozdoby;
– drut lub linka do wykonania haku.

Krok 1

upcykling

Z tektury wycinamy koło lub owal.
Opakowania po jajkach rozcinamy w sposób pokazany na zdjęciach. Wycięte elementy trochę poprawiamy nożyczkami, nadając im kształt kwiatów lub liści.

Krok 2

upcykling

Kolorujemy tekturę oraz elementy z opakowań po jajach. Użycie fantazji jest w tym momencie niezbędne. Kwiaty będą wyglądać ładniej, jeśli będą w różne wzory i kolory. Zaczekajmy, aż wszystko wyschnie.

Krok 3

Wszystkie elementy przyklejamy do tektury, formując wianuszek z kwiatów. Pozostawmy wianek do wyschnięcia, a później przymocujmy zawieszkę. Następnie dekorujemy wianek koralikami, włóczką, wzorzystymi kawałkami tkanin – czymkolwiek, co macie pod ręką. Im więcej ich będzie, tym ciekawsza będzie praca. Pamiętajcie jednak o zachowaniu umiaru. Macie więc w efekcie wianuszek-ozdobę, który bez wątpienia spodoba się każdemu, a być może nie raz skłoni do pytania, z czego jest zrobiony!

Powiązane