Świat i Podróże, Wiedza

Co wziąć w podróż? Czyli Superquizy na lato

Nareszcie wchodzimy w tak długo oczekiwany okres wakacyjny! Lato jest piękną porą, kiedy cała rodzina ma trochę więcej czasu na rozmowy, poznawanie świata i zabawy. Jestem pewna, że macie już rozpisany plan wakacji, a jeśli nie w szczegółach, to przynajmniej w zarysie. Nie raz słyszałam, ale sama też się zastanawiałam, co robić z dzieckiem w trakcie podróży, tak żeby było ciekawie i z jakimś dla niego pożytkiem. I oto jeden z naszych pomysłów – Superquizy wydawnictwa Kapitan Nauka. Jest to cała seria quizów na różnorodne tematy (konie, zwierzęta, Polska, świat, piłka nożna, ciało człowieka) przeznaczone dla grupy wiekowej +7. Ze względu na specyfikę naszej strony skupiłyśmy się na przeglądzie dwóch tematów: świat i zwierzęta.

Trzeba powiedzieć, że do tematu quizów autorzy podeszli z pomysłem, a wybrane informacje są naprawdę ciekawe i w sposób naturalny poszerzają horyzonty dziecka. Są pytania trudniejsze, ale też i dość łatwe. Do pytań możemy przejść po przeczytaniu krótkiego materiału na poprzedniej stronie, a wówczas dziecko raczej nie powinno mieć trudności z odpowiedziami. Można  też wracać do pytań, które były już omawiane i sprawdzić, czy dziecko wciąż pamięta odpowiedzi. Na niektóre pytania da się odpowiedzieć używając wyłącznie logicznego kojarzenia, co uważam za dodatkową zaletę materiału. Ważne, że odpowiedź możemy natychmiast sprawdzić, ponieważ na stronach z pytaniami/zadaniami podane są także prawidłowe odpowiedzi. Kolejnym plusem jest to, że Superquizy zawierają różnorodne tematy. W przypadku Superquizu Świat omawiane są nie tylko przykłady krajów i regionów, ale też najciekawsze miejsca na naszej planecie oraz zjawiska przyrodnicze. Możecie pobrać dwa przykładowe zadania poniżej.

Kilka słów o wykonaniu. Jest to ważny element, szczególnie kiedy mówimy o wykorzystaniu czegokolwiek w podróży. Szczególną uwagę więc zwróciłam na wytrzymałość i grubość papieru, zaokrąglone rogi każdej ze stron i praktyczne ich połączenie. Dodatkowy plus to ładna oprawa graficzna i dobre zdjęcia.

A teraz niespodzianka! Mamy dla Was 4 Superquizy do wygrania! Na dodatek sami będziecie mogli wybrać tematykę wygranego Superquizu! A żeby móc to zrobić, wystarczy narysować dowolną techniką jeden z zagrożonych gatunków zwierząt z listy WWF, sfotografować pracę i wysłać do nas.

Spośród nadesłanych prac nagrodzimy 4 najciekawsze. Na zgłoszenia czekamy do 1.07.2017 r. do godziny 23:59. Arcydzieła prosimy nadsyłać na maila: maria.shmelova@culturelab.pl, w tytule wiadomości wpisując „Superquiz. Kapitan Nauka”.

Życzymy powodzenia!

Powiązane