Plastyka, Pokój i Sprawiedliwość

Tęcza z pomocnych dłoni

Co sprawia, że o społeczeństwie myślimy jako o zbiorze ludzi życzliwych? Jedną z podstawowych odpowiedzi jest fakt, że jego członkowie pomagają sobie nawzajem. To właśnie jest jednym z powodów tego, że w dzisiejszych czasach wolontariat staje się coraz bardziej popularnym narzędziem służącym społecznemu zaangażowaniu firm, ale też i ociepleniu własnego wizerunku. Nasze zadanie powinno zachęcić dzieci do zastanowienia się, w jaki sposób małe dzieci mogą pomóc innym.

materiały niezbędne do wykonania pracy

MATERIAŁY

  • Papier A4 lub A5 w kolorach tęczy (dla każdego dziecka po kilka arkuszy papieru)
  • Kredki lub flamastry
  • Klej
  • Większy papier, np. w rozmiarze A2

Instrukcja

materiały niezbędne do wykonania pracy

Przed rozpoczęciem pracy plastycznej niech każde dziecko zastanowi się, jakie są sposoby, aby pomóc innym ludziom, rodzinie lub kolegom. Rozdaj dzieciom kolorowe kartki. Teraz dzieci powinni obrysować swoje dłonie. Młodszym dzieciom  potrzebna będzie pomoc dorosłego. Teraz dziecko może namalować, w jaki sposób może pomóc innym, np. podlać kwiaty w domu lub klasie (może narysować konewkę lub roślinę w doniczce), wytłumaczyć koledze zadanie (może narysować zeszyt lub podręcznik) itd.

Na koniec zbierzcie wszystkie rysunki i przyklejcie na większym arkuszu papieru, rozmieszczając rysunki w formie tęczy.  Kiedy wspólne dzieło będzie gotowe, niech dzieci po kolei opowiedzą o swoich pomysłach pomocy innym.

polska pomoc

Post współfinansowany w ramach programu polskiej pomocy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Powiązane

Witraż na rzecz pokoju

Prezentacja o wojnie w Ukrainie

Z czego składa się pokój?

Pokój czy wojna?

Dodaj komentarz