Nie dla głodu, Rośliny i Zwierzęta, Zabawy

Polska – Brazylia – Chiny – Skąd się wzięły jadalne rośliny?

Czy wiecie, że nasi prapradziadkowie chcąc zjeść cytrynę lub banana musieliby popłynąć do dalekiej Azji? A wiecie, że truskawki, którymi wszyscy się zajadamy, nie pochodzą z Polski tylko z terenów Kanady ? Specjalnie dla was przygotowaliśmy pięknie ilustrowaną mapę i kilka gier na spostrzegawczość. Dzięki takiemu zestawowi wasze dzieci zobaczą, z jak różnorodnych stron przypłynęły do nas truskawki, grejpfruty, dynia czy kakao.

„Polska – Brazylia – Chiny – Skąd się wzięły jadalne rośliny?” to zabawa zwiększająca wiedzę waszego dziecka na temat pochodzenia roślin uprawnych. Na podstawie danych zebranych przez Międzynarodowe Centrum Rolnictwa Tropikalnego (CIAT), przygotowaliśmy polską wersję mapy oraz propozycję zabaw na spostrzegawczość. Na mapie zaznaczonych jest ponad 50 roślin uprawnych. Każda roślina przyporządkowana jest do danego regionu, a ikonka opisana na dole mapy. Jeśli nie uda wam się rozpoznać rośliny, zawsze możecie spojrzeć na indeks dolny.

Mamy nadzieję, że prawdziwi mali tropiciele zauważą bakłażana, awokado czy dynię. Rodzice zaś sprawdzą, czy dobrze obstawiali, skąd pochodzi dana roślina.

Poniżej pozostawiamy do pobrania mapę (która jest podstawowym źródłem informacji w ramach rozwiązywanych zadań) oraz kilka zadań na spostrzegawczość.

Życzymy miłej zabawy z tuptuptup!

Zobacz więcej