Bajki

Kup książkę – Mały Obywatel Świata

Kup książkę – Mały Obywatel Świata i porozmawiaj z dzieckiem o tym co może zrobić dla innych, dla siebie, dla środowiska!

Wreszcie, każdy kto polubił przygody Toli, Urwisa i Poli (TUP TUP TUP) może zakupić i wspólnie z dzieckiem przeczytać najnowsze przygody trójki przyjaciół.

Mały Obywatel Świata to nasza pierwsza książka, którą sprzedajemy komercyjnie. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na Cele Statutowe Fundacji. Książka otrzymała Honorowy Patronat Rzecznika Praw Obywatelskich. Powstała w ramach programu  polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. (Więcej o książce na dole strony)

polska pomoc

HONOROWY PATRONAT

logo rzecznika praw obywatelskich
Obronna tarcza_bajka o szczepieniach
Wakacyjne snurkowanie bajka o rafie koralowej
Pomocna dłoń bajka o uchodźcach
Skatepark bajka o głosowaniu

Dlaczego książka Mały Obywatel Świata?

Mały Obywatel Świata to pięć historii o niezwykłych przygodach trojga przyjaciół, którzy za sprawą magicznego kompasu przenoszą się do pięciu państw: Indonezji, Indii, Egiptu, Stanów Zjednoczonych oraz Jordanii. Spotkania z dziećmi z innych stron świata sprawiają, że Pola, Tola i Urwis angażują się w działania na rzecz ochrony zdrowia, równości czy pokoju. Odkrywają, jak wiele drobnych i ważnych rzeczy mogą sami zrobić dla innych, dla siebie, dla środowiska.

Podróżując z Tolą, Polą i Urwisem do Indonezji, dzieci odkryją bogactwo naturalne lasów równikowych oraz dowiedzą się, jak bezcenne jest prawo do opieki zdrowotnej. Snurkując w jednym z parków narodowych Egiptu przekonają się, że rafa koralowa jest podwodnym skarbem i trzeba robić wszystko, aby ją uratować. W Indiach dzieci poznają wartość prawa do edukacji, a w Stanach Zjednoczonych – siłę głosu mieszkańców zaangażowanych w lokalne wybory. Na koniec Tola, Pola i Urwis przeniosą się do obozu dla uchodźców w Jordanii i przekonają, jak trudne jest życie dzieci po stracie bezpiecznego domu, a czasem także … rodziny.

Mały Obywatel Świata z delikatnością i wyczuciem, jasnym i zrozumiałym dla dzieci językiem porusza ważne i trudne tematy. Są to bajki napisane dla dzieci i to dzieci były ich pierwszymi recenzentami. Ale jest to także książka dla dorosłych, rodziców, opiekunów i nauczycieli, którzy szukają pomysłu na to, jak o nieprostych tematach rozmawiać z dziećmi i odpowiadać na pytania o poważne sprawy.

Piesek słyszał, że każdy, także on sam, ma wpływ na okolicę, w której żyje. Nigdy jednak nie traktował tego poważnie – przecież jest małym, nieznanym pieskiem. Kto miałby go posłuchać? Dlaczego innych miałoby interesować jego zdanie? Był przekonany, że zawsze ktoś inny zdecyduje, co powstanie w jego lesie, szkole czy parku. Po rozmowie z Julią poczuł się tak, jakby dopiero otworzył oczy. Po raz pierwszy zaczął wierzyć, że także on może mieć na coś wpływ, a jego aktywność – choćby rozniesienie części ulotek – może coś zmienić.
Fragment bajki: Skate Park, czyli działaj na rzecz, a nie przeciwko

 Publikacja współfinansowana w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.