Zabawy, Zrównoważone miasta

Krzyżówka o przyjaznych miastach

Po poznaniu pojęcia „zrównoważone miasto” oraz najważniejszych elementów, które wpływają na to, aby miasto było przyjazne i zrównoważone, dzisiaj kontynuujemy ten temat. Przygotowaliśmy dla Was krzyżówkę, dzięki której utrwalicie sobie zdobytą wiedzę. Gotowi? Ołówki w dłoń i zaczynamy! 🙂

Materiały

  • wydrukowana krzyżówka z załącznika (po jednym egzemplarzu dla każdego dziecka)
  • bajka „Przyjazne miasto”

Przebieg zadania

Rozdajcie dzieciom krzyżówkę. Czytajcie po kolei pytania i zachęcajcie, aby kolejne dzieci próbowały odgadnąć prawidłową odpowiedź. Każde dziecko wpisuje odgadnięte słowo w kolejne kratki. Na koniec wybrane dziecko czyta utworzone hasło „zrównoważone miasto”.

zrównoważone miasto

To miasto, które rozwija się w sposób sprzyjający ludziom i środowisku. Mieszkańcy takiego miasta mogą korzystać z komunikacji miejskiej, mają dostęp do szpitali, szkół, kin, teatrów, parków, boisk i oczywiście zapewnia się im miejsca pracy. To również miasto, w którym dba się o środowisko, nie zanieczyszcza się powietrza, segreguje śmieci, sadzi drzewa. W takim mieście dąży się do tego, aby każdemu dobrze się w nim żyło, a co więcej, żeby żyło się dobrze następnym pokoleniom.

Po rozwiązaniu całej krzyżówki, zachęcamy do przeczytania bajki „Przyjazne miasto”. Dzięki temu dzieci utrwalą wiedzę, którą przed chwilą zdobyły.

Logo Unii Europejsiej i Projektu Build Solid Ground
logo Habitat for Humanity Poland

Post powstał w ramach projektu Bezpieczne Domy – Przyjazne miasta, finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Projekt jest częścią Solid Ground międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia.

Powiązane