Środowisko, Zabawy

Gra co smuci, a co cieszy Ziemię?

Cel:

– Zapoznanie dzieci problemami planety i poszukanie rozwiązań, które mogłyby wpłynąć na nią pozytywnie. 

 Czas: 20 minut

MATERIAŁY

  • Plansze radosnej i smutnej Ziemi
  • Karty do gry (do pobrania po lewej stronie)

Przebieg zadania

Przed rozpoczęciem gry należy wydrukować dwie duże plansze przedstawiające smutną i radosną Ziemię oraz karty do wycięcia, przedstawiające różne sytuacje z życia lub przedmioty opisujące dobre i niewłaściwe zachowanie ludzi. Polecamy zalaminować wydrukowane obrazki – posłużą dłużej.

Dzieci siadają w kółku. Nauczyciel na środku kładzie obrazki Ziemi i zachęca dzieci do losowania małych karteczek. Dziecko po wylosowaniu kartki pokazuje ją reszcie grupy i wspólnie decydują, do jakiego obrazka ta kartka pasuje – do Ziemi smutnej czy radosnej?

Po wykonaniu zadania nauczyciel proponuje dzieciom dopasować obrazki w pary lub grupy, żeby pokazać jakie są rozwiązania problemów zasmucających naszą planetę. Na przykład: wycinanie lasów – sadzenie drzew.

Veolia Logo Transparent 1024x489 1

Post jest finansowany przez Fundację Veolia oraz jest częścią międzynarodowego projektu realizowanego we współpracy polsko-niemieckiej.

14.11 Dzien Czystego Powietrza 1 E1668703355599
NSZ

Post powstał w ramach projektu współfinansowanego z Deutsche Bundesstiftung Umwelt przy współpracy z Naturschutzzentrum Oberlausitzer Bergland.

Powiązane