„Puszysta farba” jest jednym z naszych ulubionych mediów plastycznych. Jeśli ktoś jeszcze nie wypróbował tego cudownego wynalazku, koniecznie musi to zrobić! Malowanie taką farbą dostarcza wiele przyjemności, poza tym farba bardzo przypomina śnieg, co jest doskonałą okazję, żeby porozmawiać z dziećmi nt. zmian klimatu. Tym razem proponujemy zainspirować się naturą i namalować zorzę polarną. W tej pracy wykorzystamy też dotychczas przez nas niesłusznie pomijane suche pastele, doskonale nadają się na rysowanie nieba. W dodatku są dość proste w użyciu i dają ciekawy efekt. Zanim jednak rozpoczniecie pracę, proponujemy obejrzeć jakiekolwiek nagranie na Youtube, pokazujące dziecku piękno zorzy polarnej.

materiały niezbędne dla przygotowania pracy plastycznej

MATERIAŁY

  • Klej
  • Pianka do golenia
  • Czarny papier
  • Pastele suche
  • Farby (opcjonalnie)

Instrukcja

Kilka uwag:

  1. Przygotowując „puszystą farbę”, zwróćcie uwagę, żeby proporcja kleju i pianki do golenia była mniej więcej 50/50. Inaczej farba nie będzie puszysta albo w ogóle nie wyschnie.
  2. Możecie ograniczyć się tylko do białego koloru śniegu, ale efekt będzie ciekawszy, jeśli dodacie jeden albo dwa kolory, np. niebieski i fioletowy.
  3. Póki farba nie wyschła, możecie ją kształtować w dowolny sposób, robiąc np. wszelakiego rodzaju zawijasy.

Powiązane