Plastyka, Środowisko

Ziemia z papier mâché

Z okazji Dnia Ziemi możemy wspólnie z dziećmi zrobić papierową ozdobę w kształcie kuli.  Przy okazji dzieci poznają nową metodę, którą jest technika papier mache. Przy pomocy tej techniki można tworzyć przeróżne kształty, wykorzystując przy okazji zużyte zeszyty, stare prace plastyczne, przeczytane gazety.

Cel:

– Zapoznanie dzieci tematem dnia Ziemi przy wykorzystaniu zabawy kreatywnej. 

 Czas: 30 minut

Żółty talerzyk, nienadmuchany balon, klej, fragmenty papieru

MATERIAŁY

  • Prezentacja krok po kroku
  • Zużyte zeszyty, stare prace dzieci lub stare gazety
  • Klej do papieru
  • Balonik lub piłka dmuchana
  • Dobrze kryjące farby (gwasz lub akryl)

Przebieg zadania

  1. Klej rozrabiamy z odrobiną wody, konsystencja ma być płynna
  2. Papier drzemy na małe kawałki i moczymy go w kleju. Następnie wykładamy na nadmuchanym balonie lub piłce. Oklejamy w ten sposób balon w całości. Nakładamy co najmniej 3 warstwy papieru pozostawiając jedynie małą dziurkę. Pozostawiamy do wyschnięcia. 
  3. Przebijamy balonik i wyciągamy go. Dziurkę zalepiamy papierem. Możemy też w tym miejscu dokleić sznurek, jeżeli będziemy chcieli naszą makietę zawiesić. 
  4. Po wyschnięciu malujemy naszą kulę najpierw na biało, następnie dodajemy kolory: niebieski, zielony, żółty i biały. Pamiętajmy też o lodowcach, dodając też plamy białej farby na koniec. 
Veolia Logo Transparent 1024x489 1

Post jest finansowany przez Fundację Veolia oraz jest częścią międzynarodowego projektu realizowanego we współpracy polsko-niemieckiej.

14.11 Dzien Czystego Powietrza 1 E1668703355599
NSZ

Post jest częścią „Kalendarza Przedszkolaka”, który powstał w ramach projektu współfinansowanego z Deutsche Bundesstiftung Umwelt przy współpracy z Naturschutzzentrum Oberlausitzer Bergland.

Powiązane