Środowisko, Zabawy

Gra na powietrzu: „Piękny i kolorowy świat”

Celem tej gry jest pokazanie dzieciom jak piękna i kolorowa jest nasza planeta, przy okazji rozmawiając o jej bioróżnorodności. Zadaniem dzieci będzie dopasowanie koloru do przedmiotów w ich otoczeniu. Przy okazji będzie możliwość poznać nowe kolory i ich odcienie. Zadanie można urozmaicić używając kolorów w obcym języku.

Cel: – Zapoznanie dzieci z pięknem i bioróżnorodnością naszej planety w wielu kolorach.      Czas: 10 minut

Próbnik koloru zielonego

MATERIAŁY

  • Załącznik 2.1 – próbki kolorów należy wydrukować i wyciąć. Na brzegu każdego koloru robimy małą dziurkę przy pomocy dziurkacza. Wydrukowane kartki możemy zalaminować, żeby posłużyły jak najdłużej.

Przebieg zadania

Gra przebiega na świeżym powietrzu. Dzieci można podzielić na dwie drużyny. Każda drużyna dostaje zestaw próbek kolorów. Zadaniem jest dopasować jak najwięcej kolorów w naszym otoczeniu. Dzieci sprawdzają czy kolor pasuje przykładając mały otworek do listka, kamyka, kory drzewa, kwiatu. Wygrywa najbardziej spostrzegawcza drużyna, czyli ta która dopasuje najwięcej kolorów. Zadanie można również zrealizować w nieco spokojniejszej atmosferze, bez rywalizacji, idąc na spacer edukacyjny do ogrodu, lasu, lub pobliskiego parku.

Veolia Logo Transparent 1024x489 1

Post jest finansowany przez Fundację Veolia oraz jest częścią międzynarodowego projektu realizowanego we współpracy polsko-niemieckiej.

14.11 Dzien Czystego Powietrza 1 E1668703355599
NSZ

Post jest częścią „Kalendarza Przedszkolaka”, który powstał w ramach projektu współfinansowanego z Deutsche Bundesstiftung Umwelt przy współpracy z Naturschutzzentrum Oberlausitzer Bergland.

Powiązane