Dziedzictwo kulturowe, Zabawy

Zawody pałeczkowe

Posługiwanie się pałeczkami tylko na początku może wydawać się trudne.
Możesz spróbować posługiwać się zarówno pałeczkami dziecięcymi, jak i pałeczkami dla dorosłych. Nim spróbujecie jedzenia pałeczkami, wcześniej pobawcie się w grę rodzinną.

5 Zadanie Zdj.produkty

MATERIAŁY

  • pałeczki jednorazowe/wielorazowe dla dorosłych lub dziecięce
  • min. 10 przedmiotów: gumka do ścierania, waciki, małe zabawki lub chrupki kukurydziane
  • 2 miseczki lub duże kubki (liczba misek dostosowana do liczby grających osób)
  • klepsydra/zegarek/stoper (opcjonalnie)
  • kartka papieru i długopis
  •  dużo cierpliwości*

Krok 1

Przygotuj pałeczki oraz min. 10 drobnych, ale nie śliskich przedmiotów, takich jak: gumka do ścierania, waciki, małe zabawki, mogą też być chrupki kukurydziane. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Usiądź naprzeciwko dziecka (lub w kole, jeśli dzieci jest więcej). Włóż rzeczy do miseczki i postaw po środku. Rozdaj każdemu pałeczki i spróbujcie za ich pomocą zebrać rozsypane rzeczy. Każdy gracz zbiera przedmioty do własnej miseczki. Gdy wszystkie przedmioty znikną ze stołu, podlicz ile komu udało się zebrać i zapisz na kartce papieru. Początki są trudne i zabawa może potrwać długo.

Poziom wyżej: jeśli tylko dzieci dojdą do wprawy, można rozpocząć zawody i sprawdzić komu uda się złapać najwięcej przedmiotów w wyznaczonym przez wszystkich czasie. Jeśli niektóre przedmioty łapie się łatwiej a inne trudniej, możecie nadać im punkty i sprawdzić kto zdobędzie ich największą liczbę.

Powiązane