Rzeki, Morza i Oceany, Zabawy

Wielka podróż, czyli rybi fitness

Jakie przeszkody pokonują ryby w czasie swoich corocznych migracji?

DBU Glowne Zdjecia 14

MATERIAŁY

  • 2 liny, po około 10 metrów każda

Przebieg zadania

Gra będzie okazją do sprawdzenia, jakie przeszkody musi pokonać ryba w czasie przemieszczania się. Musi m.in. umieć skoczyć i omijać sieci rybackie!

Do przeprowadzenia treningu rybiego skoku niezbędna jest jedna lina. Para nauczycieli trzyma między sobą napiętą linę, dzieci starają się ją przeskoczyć – raz z jednej strony, raz z drugiej, innym razem obunóż. Nauczyciele powoli podnoszą linę. Następnie dzieci po kolei starają się przeskoczyć ją z rozbiegu, na jednej nodze. Lina idzie znów w górę.

Skok do wody o silnym nurcie to nie lada wyzwanie! Nauczyciele kładą linę na ziemi i trzymają ją luźno przed sobą. Następnie ruszają nią, kręcąc w różne strony – zadaniem dzieci jest przeskakiwanie wijącej się liny.

Czy „dzieci ryby” dadzą się złapać w rybacką sieć? Do tej wersji zabawy potrzebne są 2 liny i 4 nauczycieli. Za każdym razem para nauczycieli, stojących równolegle do siebie, trzyma między sobą napiętą linę. Jedna dwójka trzyma linę stale na wysokości kolan dzieci, druga para – na wysokości ramion dzieci. Na sygnał obie pary nauczycieli zaczynają się przechadzać z liną tam i z powrotem. Kogo dotknie lina, ten jest złapany w sieć i odpada, czekając z boku na koniec zabawy.

Logo Funduszu Wyszehradzkiego

Post powstał w ramach projektu Sustainable Future współfinansowanego ze środków Funduszu Wyszehradzkiego.

Powiązane