Aktualności, Nasza oferta

Warsztaty w przedszkolach i szkołach

Tematyka zrównoważonego rozwoju jest kluczowa dla edukacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wierzymy, że już od najmłodszych lat możemy kształtować postawy i wartości, które będą miały pozytywny wpływ na przyszłość naszego świata. Oto kilka powodów, dlaczego zrównoważony rozwój jest dla nas tak ważny:

  • Ochrona środowiska. Uczymy dzieci szacunku do przyrody i zrozumienia, że nasze codzienne wybory mają wpływ na środowisko. Przedszkolaki uczą się o recyklingu, oszczędzaniu wody i energii, oraz o dbaniu o rośliny i zwierzęta.
  • Zdrowe nawyki. Promujemy zdrowy styl życia poprzez edukację o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej. Chcemy, aby dzieci rozwijały nawyki, które będą wspierały ich zdrowie przez całe życie.
  • Odpowiedzialność społeczna. Zrównoważony rozwój to także nauka o równości, tolerancji i współpracy. Uczymy dzieci, jak ważne jest wspieranie się nawzajem i budowanie społeczności opartej na wzajemnym szacunku.
  • Kreatywność i innowacja. Zachęcamy dzieci do kreatywnego myślenia i znajdowania innowacyjnych rozwiązań dla problemów. Poprzez projekty plastyczne i eksperymenty uczą się, jak mogą przyczynić się do zmiany świata na lepsze.
  • Przygotowanie do przyszłości. Wprowadzając dzieci w tematykę zrównoważonego rozwoju, przygotowujemy je na wyzwania przyszłości. Chcemy, aby były świadome globalnych problemów i miały narzędzia, aby je rozwiązywać.

W naszej codziennej pracy z dziećmi bazujemy na zasadzie edukacja przez zabawę. Nasze warsztaty w przedszkolach i szkołach to nie tylko zwykłe zajęcia – to interaktywne spotkania, podczas których dzieci wcielają się w role małych eksperymentatorów, odkrywców, myślicieli. Dzięki różnorodnym formom aktywności, takim jak gry, kreatywne zadania plastyczne i eksperymenty, uczestnicy mają możliwość praktycznego zetknięcia się z tematyką zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

strona tytułowa oferty

Zapraszamy przedszkola i klasy I-III z Warszawy i całej Polski do zapoznania się z naszą nową ofertą warsztatową

Celem naszych warsztatów jest zaszczepienie w dziecku szacunku do środowiska i drugiego człowieka. Robimy to w sposób angażujący, z wykorzystaniem narzędzi warsztatowych zrozumiałych dla najmłodszych dzieci.

W tym roku szkolnym dzieci dowiedzą się, dlaczego nasz klimat się ociepla i co się stanie, jeśli stopnieją lodowce, jakie prawa ma każde dziecko na naszej planecie, czym jest demokracja i o czym musimy pamiętać, ruszając na wakacje.

Mamy do zaoferowania kilka wariantów warsztatów:

  • cykliczne (10 tematów, raz w miesiącu od września do czerwca)
  • tematyczne (1 lub kilka tematów w wybranym przez placówkę edukacyjną terminie);
  • zdalne (warsztaty online cykliczne i tematyczne)

Kalendarz warsztatów 2023/24

tematy warsztatów TupTupTup w 2024/25

Zapraszamy do kontaktu. Długość i rodzaj warsztatów dopasujemy do Państwa potrzeb.

Maria Shmelova, Dyrektor Kreatywna

e-mail: maria.shmelova@toproste.org, tel: 609 100 270