Zabawy

Tup Tup po Warszawie – Pobierz!

Jest już dostępna nasza pierwsza edukacyjna aplikacja na Androida Tup Tup po Warszawie!!! Jesteśmy dumni i szczęśliwi. Były to miesiące wytężonej pracy całego naszego zespołu oraz rzeszy wolontariuszy, którzy nas wspierali w robieniu zdjęć i pisaniu tekstów. W weryfikację merytoryczną aplikacji włączył się nie tylko Warszawski Oddział Przewodników PTTK, ale również Archidiecezja Warszawska, Synagoga im. Nożyków, jak i Galeria Zachęta, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Muzeum Warszawy, Muzeum Marii Curie Skłodowskiej, Zamek Królewski i wiele innych instytucji.

No więc czym jest Tup Tup po Warszawie?

Dla kogo?

Aplikacja Tup Tup po Warszawie powstała z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym, ale będzie sprawdzać się i w grupie starszych dzieci oraz uczniów szkół podstawowych.

Co oferuje?

Sowa wygląda zza smartphona gra geolokacja

Aplikacja jest dziecięcym towarzyszem podczas zwiedzenia i odkrywania nowych miejsc w naszej ukochanej stolicy. Poza tym pomaga przyswoić wiedzę poprzez zabawę, co sprawia, że długie spacery nie będą dla dzieci monotonne.

Lista 140 zabytków rozmieszczonych na wirtualnej mapie Warszawy ułożonych na ośmiu trasach daje dużo możliwości pożytecznego spędzenia czasu w stolicy. Dołączone do każdego zabytku quizy oraz system zbierania punktów i odznak, dają dzieciom pole do popisu znajomością dziedzictwa kulturowego Warszawy, jej historii, ciekawostek i tajemnic.

Co nas wyróżnia?

Tup Tup po Warszawie jest na razie jedyną edukacyjną aplikacją mobilną o dziedzictwie kulturowym Warszawy dla dzieci. W trakcie jej przygotowania szczególną uwagę zwracaliśmy na atrakcyjną dla dzieci szatę graficzną, język zrozumiały i przyjazny dzieciom, ale też dowcip i poczucie humoru w tekstach i pytaniach quizowych.

Jak nas znaleźć?

Wystarczy odwiedzić ten link, który zabierze Was do wirtualnego sklepu – tam będziecie mogli pobrać aplikację Tup Tup po Warszawie. Zalecamy, aby pobieraniem aplikacji na urządzenia mobilne zajmowały się osoby dorosłe – rodzic bądź opiekun.

Więcej

Instrukcja i dokładne zasady gry Tup Tup po Warszawie znajdziecie poniżej!

Aplikacja jest współfinansowana przez Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków Urzędu m. st. Warszawy.

Mamy nadzieję, że wspólnie z maluchami zobaczycie w Warszawie wszystko to, co najlepsze i warte zobaczenia. W razie ewentualnych uwag lub komentarzy prosimy o bezpośredni kontakt z naszym zespołem pod adresem tuptuptup@culturelab.pl

Nasze szczególne podziękowania za wsparcie i pomoc kierujemy do: Emilii Bylickiej, Anety Duszyńskiej, Przemka Cieślaka, Moniki Grudniewskiej, Katarzyny Jarzyńskiej, Izabeli Kowalczyk, Karoliny Kwiecińskiej, Beaty Muchowskiej, Elżbiety Ogrodzkiej, Aleksandry Penkowskiej, Marcina i Mateusza Tutajów.