Dziedzictwo kulturowe, Edukacja, Innowacyjność

Inauguracja aplikacji „Tup Tup po Warszawie”

21 lipca 2018 r. odbędzie się inauguracja naszej pierwszej aplikacji edukacyjnej dla dzieci! Aplikacji nadaliśmy wymowny tytuł „Tup Tup po Warszawie”, ponieważ jest ona nie tylko edukacyjna, ale zachęca również do ruchu całej rodziny. Dopóki nie ruszymy w teren, aplikacja pozostaje nieaktywna. Mamy nadzieję, że „Tup Tup po Warszawie” zainteresuje najmłodsze dzieci Dziedzictwem Kulturowym Warszawy! I mimo że aplikacja jest przeznaczona dla dzieci w wieku 5-10 lat, jesteśmy przekonani, że z wiedzy w niej zawartej skorzysta cała rodzina!

Zwiedzanie Warszawy, niezależnie od upodobań małego dziecka, nie musi być nudne. Przy wykorzystaniu innowacyjnych metod, spacer po stolicy przeobrazi się we wciągającą, detektywistyczną przygodę, w trakcie której dziecko nie będzie mogło doczekać się, kiedy dotrze do kolejnego punku i zobaczy Zamek Królewski, Pomnik Chopina lub odkryje starą, zapomnianą legendę.

Gdzie mieszkał Bazyliszek? W której kamienicy na Starówce znaleziono skarby?  Jakiej długości jest miecz z pomnika Nike? Na którym budynku powiewała polska flaga przez cały okres Powstania Warszawskiego?

Inauguracja aplikacji odbędzie się podczas Pikniku konserwatorskiego dla dzieci i młodzieży. Początek o 11.00 w Biurze Stołecznego Konserwatora Zabytków (ul. Nowy Świat 18/20, Warszawa). Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy kilka niespodzianek, jedną tajemniczą zagadkę i nagrody dla naszych małych Tuptupowiczów! Do udziału zapraszamy całe rodziny!

Więcej o  aplikacji można dowiedzieć się na naszej stronie.

Więcej informacji nt. pikniku.