Plastyka, Współpraca

Świąteczny Łańcuch Ważnych Postanowień

Jakie są wasze największe, rodzinne postanowienia Noworoczne? Czy razem z dzieckiem zastanawialiście się jakie drobne kroki można wykonać, żeby w 2018 roku wziąć wspólną odpowiedzialność za naszą Planetę? Świąteczny Łańcuch Ważnych Postanowień, może stać się dekoracją, która odmieni Wasz Dom lub Przedszkole 🙂

Proponujemy Wam wykonanie nietypowego, Świątecznego Łańcucha. Tym razem przy okazji klejenia ozdoby choinkowej, chcemy żebyście porozmawiali z dzieckiem na ważne tematy.  Dziecko, mama, tata lub babcia, mogą sami podjąć decyzję co zmienią w swoim postępowaniu by przybliżyć się do realizacji danego celu.

  1. Przedstaw dziecku 17 Globalnych Celów
  2. Na który Globalny Cel, w 2017 roku dziecko miało największy wpływ? Co było dla niego proste do wykonani? Jeśli tworzycie łańcuch w przedszkolu, niech każde dziecko wybierze 1 Globalny Cel który jest dla niego najistotniejszy.
  3. Przedyskutujcie co dziecko mogłoby zrobić w 2018 roku, żeby jeszcze bardziej wspomóc realizację wybranego Globalnego Celu
  4. Poproś dziecko, żeby wycięło pasek z wybranym Globalnym Celem
  5. Na odwrocie niech rodzic zapisze jakie postanowienie Noworoczne podjęło dziecko (Dziecko może dorysować obrazek symbolizujący jego postanowienie. Jeśli potrafi pisać, niech samo zapisze swoje postanowienie)  * To nie musi być nic wielkiego. Dziecko może zapisać, że nie będzie piło napojów z jednorazowych kubków, lub używało jednorazowych słomek do napojów.
  6. Złączcie wszystkie kartki z Globalnymi Celami. Jeśli łańcuch robiony był w przedszkolu, wszystkie cele powinny być przez kogoś wybrane. Jeśli łańcuch robicie w domu, część kartek możecie zostawić niezapisanych. Niech dziecko wie, że jeszcze wiele rzeczy będzie można poprawić w kolejnych latach. Zachęcamy żeby wszyscy członkowie rodziny wybrali choć jeden Cel. Nic tak nie motywuje jak wspólny cel i dzielenie odpowiedzialności.
  7. Podziel się z nami swoimi zdjęciami i wrażeniami! Pisz do nas na tuptuptup@culturelab.pl Będzie nam miło zobaczyć Świąteczne Łańcuchy Ważnych Postanowień

 

Pomysł na łańcuch zaczerpnięty został od naszego Partnera – World’s Largest Lesson. TupTupTup wraz z WLL wspólnie działają na rzecz poszerzania wiedzy dzieci na temat Globalnych Celów. Dziękujemy, że jesteście z nami i korzystanie z naszych materiałów.

Powiązane