Ukraina, Wiedza

Strefa dobrych emocji

Zdrowie psychiczne dzieci. Co możemy zrobić? Depresja, zaburzenia samooceny, stany lękowe, złe relacje z rówieśnikami, uzależnienia od elektroniki i mediów społecznościowych – to ponura lista codziennych trudności, z którymi zmaga się coraz więcej dzieci i uczniów. Nam, dorosłym, niejednokrotnie ciężko jest udźwignąć wszystkie emocje, a
dodatkowo czujemy się pod presją, jako osoby, od których zależy dobrostan naszych podopiecznych. Do tego stale rosnąca fala uchodźców i kryzysu energetycznego stawiają przed nami, ale też placówkami oświatowymi kolejne, trudne wyzwania wymagające odpowiedniego przygotowania psychologicznego.

Polska jest na początku doświadczeń z integracją do naszej kultury dzieci i dorosłych z innych krajów. Korzystając z doświadczeń krajów z większym odsetkiem dzieci imigrujących, Fundacja Fine opracowała program wsparcia dla Liderów Zmiany – nauczycieli i edukatorów w pracy z dziećmi w sytuacji kryzysu i zwiększonego napięcia.

Strefa Dobrych Emocji

Zapraszamy Was do Strefy Dobrych Emocji Fundacji Fine! To bezpłatny, kompleksowo przygotowany program wsparcia obejmujące szkolenia, konsultacje, poradniki oraz webinary.

W każdy czwartek o 19:30 (do 19 stycznia) na profilu Facebookowym Fundacji Fine można wziąćudział w bezpłatnych webinarach przygotowanych we współpracy z Centrum Famiga. Stres w życiu dziecka, integracja, regulacja emocji u dzieci – to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas tych spotkań.

Więcej informacji o Strefie Dobrych Emocji oraz materiały do pobrania towarzyszące webinarom znajdziecie na stronie www.fine.ngo/strefa-dobrych-emocji/

Poprzednie webinary obejrzeć można na stronie Fundacji Fine oraz na kanale Youtube: www.youtube.com/@fine_ngo

Powiązane