Plastyka, Rośliny i Zwierzęta

Słoń na szczęście

Na razie nie miałam szczęścia zwiedzić Indii, ale chciałabym zaproponować Wam, aby wraz z z dzieckiem zrobić coś, co mogłoby się kojarzyć z tym odległym i egzotycznym krajem. Coś, co nie byłoby trudne do  wykonania, a jednocześnie pobudzało wyobraźnie. Przypomniałam sobie sklepy indyjskie w Polsce oraz kolorowe słoniki z materiału, które wiszą tam jeden nad drugim. Jestem pewna, że kojarzycie ten cudny mały upominek – sama kiedyś kupiłam takie stadko słoni dla mojej córeczki. Pomyślałam więc, żeby zrobić taką samą ozdobę, tylko że wykonaną z papieru.

MATERIAŁY

  • papiery kolorowe, we wzory, błyszczące, matowe – najważniejsze, aby były różnorodne
  • szablony słoni, które są do pobrania na dole strony
  • nożyczki
  • klej
  • wstążka lub gruba nić

Krok 1

2.2

Wydrukujcie na kolorowym papierze szablony słoni. Jeśli nie macie drukarki, możecie stworzyć swój szablon, wyciąć go i obrysować tyle razy, ile chcecie wykorzystać do waszego szeregu słoni. Pamiętajcie tylko o liczbie parzystej. Wytnijcie słonie.

Krok 2

3 3

Sklejcie dwa słonie, wkładając między nie wstążkę. Postępujcie w ten sam sposób z resztą słoni, aż powstanie małe stadko. Teraz najlepiej włożyć słonie do jakiejś ciężkiej książki, dodatkowo obciążając ją innymi ciężarami. Dzięki temu słonie dobrze się skleją, a papier zachowa swoją gładkość.

Krok 3

Być może macie jakiś dzwoneczek, małą grzechotkę do zawieszenia na końcu wstążki, będzie to idealne uwieńczenie waszej pracy. Podobno słoń to symbol szczęścia, więc niech własnoręcznie zrobione słoniki cieszą wasze dzieciaki, kiedy kładą się do snu. Jest taka stara ukraińska kreskówka o chłopcu imieniem Petryk, który próbując zasnąć, liczył słoniątka. Słoniątka ciągle biegały, chowały się i były bardzo niegrzeczne – wierzę, że wasze będą przeciwieństwem tych z kreskówki!

Zobacz więcej