Aktualności, Bajki, Edukacja, Nasze materiały

Nowa książka o przygodach Toli, Poli i Urwisa!

W lipcu ukazała się nasza czwarta książka niezwykłych przygód dzielnych podróżników: Toli, Poli i Urwisa. Mamy nadzieję, że wraz z naszymi bohaterami zachęcimy dzieci do rozpoczęcia drobnych działań na rzecz przyrody. Działań mogących odmienić Wasze podwórko, dom a czasem cały region. Tradycyjnie każda z bajek nawiązuje do minimum jednego z siedemnastu Celów Zrównoważonego Rozwoju.

W Poszukiwaniu Wody 1024x724 1

Podróżując z Tolą, Polą i Urwisem na Słowację dzieci  dowiedzą się, jakim wyzwaniom musi stawić czoła największa słodkowodna europejska ryba – bieługa. Poznając motyla – Rusałkę, dzieci zrozumieją, jak wiele owadów może zniknąć, gdy utracimy łąki pełne kwiatów i różnorodnych traw. W Czechach dowiedzą się, jak ważne są drzewa, krzewy i sadzawki dla utrzymania odpowiedniej wilgotności gleb. Również tam dzieci poznają Panią Pszczołę, która pokaże im, jak różnorodne miejsca zamieszkują dzikie pszczoły. Wreszcie w Polsce czytelnicy dowiedzą się, jak poprawnie segregować śmieci oraz jak można założyć Eko-patrol. Mamy nadzieję, że zainspirowani Gretą Thunberg dzieci zaczną uczestniczyć w ogólnoświatowym ruchu dzieci i młodzieży przeciwko zmianom klimatu.

Zachęcamy dzieci do krytycznego myślenia, czyli zastanawiania się nad tym, co czytają i słyszą. Zachęcamy do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Mamy nadzieję, że bajki pokażą naszym małym czytelnikom, jak różne działania oni mogą podjąć, żeby pozytywnie wpływać na swoje otoczenie.

Książka powstała dzięki współpracy naszej Fundacji, Lipka (Czechy) oraz DAPHNE (Słowacja), przy wsparciu finansowym Międzynarodowych Funduszy Wyszehradzkich.