Bajki, Środowisko

Najpiękniejsza książka o przyrodzie dla dzieci

Najpiękniejsza książka o przyrodzie dla dzieci już jest w naszym Fundacyjnym sklepie! Z ogromną radością prezentujemy najnowszą książkę z przygodami Toli Poli i Urwisa – Niezwykłe przygody Toli, Urwisa i Poli. Nigdy nie jest się za młodym by pomagać przyrodzie. Nieskromnie uważamy że jest to najpiękniejsza książka o przyrodzie dla dzieci jaka powstała w Polsce 🙂 Poprzez przygody Toli, Poli i Urwisa zachęcamy dzieci do rozpoczęcia drobnych działań na rzecz środowiska. Działań mogących odmienić  podwórko, dom a czasem cały region. Każda z sześciu przygód nawiązuje do minimum jednego z siedemnastu Globalnych Celów ONZ.
Podróżując z Tolą, Polą i Urwisem do Słowacji dowiecie się jakim wyzwaniom musi stawić czoła największa słodkowodna europejska ryba – bieługa. Poznając motyla – Rusałkę, dowiecie się jak wiele owadów może zniknąć gdy utracimy łąki pełne kwiatów i różnorodnych traw. W Czechach dowiecie się jak ważne są drzewa, krzewy i sadzawki dla utrzymania odpowiedniej wilgotności gleb. Również tam poznacie Panią pszczołę która pokarze Wam jak różnorodne miejsca zamieszkują dzikie pszczoły. Wreszcie w Polsce dowiecie się jak poprawnie segregować śmieci oraz jak można założyć eko-patrol. Mamy nadzieję że zainspirowani Gretą Thunberg zaczniecie uczestniczyć w ogólnoświatowym ruchu dzieci i młodzieży przeciwko zmianom klimatu.

Tekst do bajek napisała Monika Miłowska – członkini Zarządu Fundacji Tup Tup Tup oraz gościnnie Katherina Rehakova (edukatorka z Fundacji Lipka).

Ilustracje to dzieło Marii Shmel’ovej – członkini Zarządu Fundacji Tup Tup Tup

Najpiękniejsza książka o przyrodzie dla dzieci została przeczytana również przez niezwykłe głosy Polski! Zachęcamy  do wysłuchania wszystkich bajek, którym głosy użyczyli niezwykli aktorzy i lektorzy:

  • Eko-patrol – Jarosław Boberek
  • W poszukiwaniu Wody – Krystyna Czubówna
  • Przygoda życia zagrożonej Bieługi – czytał Łukasz Nowicki
  • Czas minął – trzeba działać – czytała Magdalena Różczka
  • Bzyczące zebranie – czyta Mariusz Szczygieł
  • Łąkowa orkiestra – Joanna Jabłczyńska

Najpiękniejsza książka o przyrodzie dla dzieci, powstała w ramach projektu Kids for Eco-Action, finansowanego przez Fundusz Wyszehradzki. Partnerami projektu są Instytut Ekologii Stosowanej “Daphne” (Słowacja) oraz Lipka (Czechy).

Powiązane