Bajki, Segregacja odpadów

Jarosław Boberek – audiobook – Eko-patrol

Jarosław Boberek wprowadzi Was w niezwykły świat bajek Tup Tup Tup. Eko-patrol to bajka powstała na podstawie fabuły filmu „Eko-patrol„.  Film zrealizowany jeszcze w 2018 roku, w ramach programu „Po stronie Natury”, cieszył się tak dużym uznaniem nauczycieli, że zachęcano Fundację do wydania wersji książkowej i audio.

Jarosław Boberek wcieli się w rolę Toli, Poli, Urwisa, foki Klary i wielu innych młodych osobników korzystających z uroków wakacji nad morzem. Nasz Eko-patrol dowie się, że śmieci, pozostawiane przez wszystkich na plaży, mogą stanowić duże niebezpieczeństwo dla życia zwierząt. Czy naszemu Eko-patrolowi uda się pomóc foce Klarze? Czy przekonają plażowiczów do sprzątania po sobie i dbania o czystość wybrzeża?

Słuchając niezwykłego głosu Jarosława Boberka, poznacie odpowiedzi na powyższe pytania i otrzymacie cudowne narzędzie do rozmowy z dziećmi o segregacji śmieci. Mamy nadzieję, że Jarosław Boberek, będący jednym z najwybitniejszych lektorów XXI wieku, zaczaruje Wasze dzieci i zachęci je do działań na rzecz środowiska.

Sowa, kot i pies patrzą z niepokojeniem na fokę, która zaplątała się w sieć rybacką i plastikowe śmieci
plażowicze zaśmiecają plaże, nasza ekopatrol zwraca im uwagę na prawidłową segregację śmieci
Dzieci słuchają Pana Gerwazego mówiącego o zasadach segregacji śmieci

Więcej o książce

Eko-patrol, czytany przez Jarosława Boberka, jest jedną z sześciu edukacyjnych bajek powstałych w ramach pięknej książki o przyrodzie dla dzieci – Niezwykłe przygody Toli, Urwisa i Poli. Nigdy nie jest się za młodym, by pomagać przyrodzie. Poprzez książkę zachęcamy Was do rozpoczęcia drobnych działań na rzecz przyrody. Działań mogących odmienić Wasze podwórko, dom a czasem cały region. Każda z bajek nawiązuje do minimum jednego z siedemnastu Globalnych Celów ONZ.
Podróżując z Tolą, Polą i Urwisem na Słowację, dowiecie się, jakim wyzwaniom musi stawić czoła największa słodkowodna europejska ryba – bieługa. Poznając motyla – Rusałkę, dowiecie się, jak wiele owadów może zniknąć, gdy utracimy łąki pełne kwiatów i różnorodnych traw. W Czechach dowiecie się, jak ważne są drzewa, krzewy i sadzawki dla utrzymania odpowiedniej wilgotności gleb. Również tam poznacie Panią Pszczołę, która pokaże Wam, jak różnorodne miejsca zamieszkują dzikie pszczoły. Wreszcie w Polsce dowiecie się, jak poprawnie segregować śmieci oraz jak można założyć eko-patrol. Mamy nadzieję, że zainspirowani Gretą Thunberg zaczniecie uczestniczyć w ogólnoświatowym ruchu dzieci i młodzieży przeciwko zmianom klimatu.

Zachęcamy do wysłuchania pozostałych pięciu bajek, którym głosu użyczyły niezwykłe osoby:

  • Czas minął – trzeba działać – Magdalena Różczka
  • W poszukiwaniu wody – Krystyna Czubówna
  • Łąkowa Orkiestra – Joanna Jabłczyńska
  • Przygoda życia – Łukasz Nowicki
  • Bzyczące Zebranie – Mariusz Szczygieł

Bajka powstała w ramach projektu Kids for Eco-Action, finansowanego przez Fundusz Wyszehradzki. Partnerami projektu są Instytut Ekologii Stosowanej “Daphne” (Słowacja) oraz Lipka (Czechy).

Powiązane

Dodaj komentarz