Audiobook, Bajki, Woda

Krystyna Czubówna – audiobook – W poszukiwaniu wody

Krystyna Czubówna wprowadzi Was w niezwykły świat bajek Tup Tup Tup. W poszukiwaniu wody to bajka opowiadająca przygodę szalonego ślimaka Tyka oraz myszki Terki. Krystyna Czubówna opowie o tym, jak pewnego dnia myszka Terka wychodząc na swoje pole zauważy ogromne doły wykopane przez nieznaną postać. Szybko zakopie doły i przejdzie do swoich codziennych obowiązków. Następnego dnia, gdy Tola, Pola i Urwis przybędą do myszki z wizytą, ogromne doły ponownie się pojawiają. Biedna myszka będzie bardzo przejęta. Nie dość, że musi martwić się suszą i wysychającymi uprawami, to jeszcze taki psikus ktoś jej robi. Kim okaże się nieznany stwór kopiący doły? Czy otwory będą tworzone w dobrej wierze? Czego niespodziewana przygoda nauczy naszą Terkę?

Słuchając niezwykłego głosu Krystyny Czubówny, poznacie odpowiedzi na powyższe pytania i otrzymacie cudowne narzędzie do rozmowy z dziećmi o suszy i uprawianiu pola. Mamy nadzieję, że głos Krystyny Czubówny zaczaruje Wasze dzieci i zachęci je do działań na rzecz środowiska.

Uśmiechnięty ślimak Tyk
Myszka ze zdziwieniem patrzy na dołek w ziemi
Sowa, pies, kot, ślimak i myszka stoją za wzgórzu i wpatrują się w horyzont
Krystyna Czubówna

Więcej o książce

Bajka W poszukiwaniu wody, czytana przez Krystynę Czubównę, jest jedną z sześciu edukacyjnych bajek powstałych w ramach pięknej książki o przyrodzie dla dzieci –  Niezwykłe przygody Toli, Urwisa i Poli. Nigdy nie jest się za młodym, by pomagać przyrodzie. Poprzez książkę zachęcamy Was do rozpoczęcia drobnych działań na rzecz przyrody. Działań mogących odmienić Wasze podwórko, dom a czasem cały region. Każda z bajek nawiązuje do minimum jednego z siedemnastu Globalnych Celów ONZ.
Podróżując z Tolą, Polą i Urwisem na Słowację, dowiecie się, jakim wyzwaniom musi stawić czoła największa słodkowodna europejska ryba – bieługa. Poznając motyla – Rusałkę, dowiecie się, jak wiele owadów może zniknąć, gdy utracimy łąki pełne kwiatów i różnorodnych traw. W Czechach dowiecie się, jak ważne są drzewa, krzewy i sadzawki dla utrzymania odpowiedniej wilgotności gleb. Również tam poznacie Panią Pszczołę, która pokaże Wam, jak różnorodne miejsca zamieszkują dzikie pszczoły. Wreszcie w Polsce dowiecie się, jak poprawnie segregować śmieci oraz jak można założyć eko-patrol. Mamy nadzieję, że zainspirowani Gretą Thunberg zaczniecie uczestniczyć w ogólnoświatowym ruchu dzieci i młodzieży przeciwko zmianom klimatu.

Zachęcamy do wysłuchania pozostałych pięciu bajek, którym głosu użyczyły niezwykłe osoby:

  • Czas minął – trzeba działać – Magdalena Różczka
  • Eko-patrol – Jarosław Boberek
  • Łąkowa Orkiestra – Joanna Jabłczyńska
  • Przygoda życia – Łukasz Nowicki
  • Bzyczące zebranie – Mariusz Szczygieł

Bajka powstała w ramach projektu Kids for Eco-Action, finansowanego przez Fundusz Wyszehradzki. Partnerami projektu są Instytut Ekologii Stosowanej “Daphne” (Słowacja) oraz Lipka (Czechy).

Powiązane