Plastyka, Rośliny i Zwierzęta, Segregacja odpadów

Monochromatyczny obraz recyklingowy

Omówienie z dziećmi tematu recyklingu jest dobrym pretekstem do powstania pięknych i kreatywnych prac plastycznych. Jednak przy tworzeniu kolejnej pracy z materiałów z odzysku zachęcamy Was aby zwrócić uwagę na to, co wydarzy się z pracą plastyczną po tym, jak powstanie. Czy zostanie wyrzucona, czy posłuży dłużej? Ile miejsca zajmuje? Wpłynie to na decyzję rodzica, czy zostawić pracę na pamiątkę, czy jednak się jej pozbyć. Czy do wykonania pracy wykorzystamy specjalnie zakupione materiały z plastiku, którego użycie powinniśmy ograniczać? My proponujemy tym razem wykonanie pracy ze starej gazety.

materiały, niezbędne do wykonania pracy

MATERIAŁY

  • Biała kartka
  • Gazety
  • Czarna i biała farba akrylowa lub plakatowa
  • Pędzel
  • Woda do czyszczenia pędzli
  • Klej

Krok 1

kartka pomalowana w połowie na czarno i w połowie na biało

Pomalujcie jedną stronę gazety białą farbą, drugą – czarną, a trzecią pozostawcie niepomalowaną. Pozwólcie, by farba wyschła. Kiedy wyschnie, porwijcie gazetę na cienkie paski – drzewa oraz bezkształtne kawałki – będą to pagórki i zaspy śniegu.

Krok 2

Najpierw przyklejcie części niepomalowanej gazety, tworząc tło. Na niepomalowaną gazetę przyklejcie białe i czarne pnie, gałęzie i zaspy. W ten sposób powstanie piękny zimowy krajobraz!

polska pomoc

Post współfinansowany w ramach programu polskiej pomocy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Powiązane