Rośliny i Zwierzęta, Zabawy

Pokolorujcie z nami kwiaty na łące

Mamy różne kwiaty na łące – pamiętacie jak wyglądają? Jeśli nie, to czas na małe przypomnienie. Przygotujcie nasze materiały i pomóżcie dzieciom rozwinąć wyobraźnie i zdolności motoryczne.

MATERIAŁY

  • rysunki kwiatów rosnących na łące
  • kolorowe zdjęcia kwiatów, jako wzory do kolorowania
  • kredki
  • nożyczki

Instrukcja

Przygotujcie przed zabawą załączone przez nas rysunki kwiatów. Najlepiej, aby nasze kwiaty na łące były duże – np. wielkości kartki A5. Wtedy dzieci będą miały więcej zabawy 🙂

Zanim rozdacie dzieciom po jednym rysunki kwiatka, pokażcie wszystkie i podajcie ich nazwy. Możecie powtórzyć wspólnie wszystkie nazwy, tak aby utrwaliły się im w pamięci.

Następnie, przejdźcie do pokolorowania kwiatów. Oczywiście nie szkodzi, jeśli rysunki będą wyglądały trochę inaczej niż rzeczywiste rośliny. Ważne, aby to były ich kwiaty na łące i były z nich dumne 🙂

Po pokolorowaniu pozwólcie dzieciom je wyciąć.

Na koniec, aby utrwalić sobie wszystkie kwiaty na łące, poproście dzieci aby jeszcze raz powtórzyły ich nazwy. Możecie kolejno prosić dzieci z żółtymi, czerwonymi, różowymi i niebieskimi kwiatami o wstanie z miejsc i podanie ich nazw.

Obserwacje i wnioski

Pod koniec zadania, przypomnijcie dzieciom, że kwiaty na łące, np. koniczyna są pożywne dla zwierząt. Również mlecze i same trawy służą im jako pożywienie. Niektóre z nich rosną szybko i często osiągają dużą wysokość (mogą być wyższe, niż dzieci – dorastać nawet do 130 cm).

Powiązane