Plastyka, Wiedza

Kolorowanka o Celach Zrównoważonego Rozwoju

Dzisiaj mamy dla Was coś specjalnego! Nasi przyjaciele ze Stowarzyszenia Aktywności Przeróżnych NieMarudni opracowali wspólnie z partnerami wspaniały projekt dla dzieci i młodzieży. Projekt się nazywa Gra Miejska Fair Train. Warto tam zajrzeć i pobawić się wraz z klasą (dla przedszkolaków gra będzie trochę zbyt skomplikowana).

I edycja Gry Miejskiej FAIR TRAIN odbyła się w roku 2011, ale swój początek miała już w roku 2007. Wtedy Zespół Szkół Handlowych w Katowicach przystąpił do międzynarodowego projektu „Global Action Schools” koordynowanego w Polsce przez Polską Akcję Humanitarną. Gra polega na zwiedzaniu świata i zdobywaniu wiedzy o Celach Zrównoważonego Rozwoju. Tu warto powiedzieć, że gra ciągle się rozwija i powstaje w ścisłej współpracy z młodzieżą, która tworzy kolejne przystanki fair train. Wspólnie możecie zwiedzić Sudan Południowy, Bangladesz, Japonię, Norwegię, a nawet Barbados. Dowiecie się, skąd się biorą śmieci w oceanie, czemu lodowce topnieją, co to zrównoważona konsumpcja oraz jakie są przyczyny i skutki braku wody w wielu zakątkach naszej planety.
Dla naszych mniejszych czytelników też coś się znajdzie! Ich starsi koledzy przygotowali kolorowankę o Celach Zrównoważonego Rozwoju! Możecie ją bezpłatnie pobrać, wydrukować i zaproponować dzieciom samodzielnie wybrać cel, realizacji którego chcieliby poświęcić szczególną uwagę! Potem pokolorowane prace można zebrać w jedną całość i zorganizować przedszkolną wystawę dla rodziców, starsze dzieci dodatkowo mogłyby powiedzieć kilka słów o Celu, który wybrali. W ten sposób zachęcicie dzieci do poznawania świata, a jednocześnie trochę wyedukujecie rodziców 🙂 Miłej zabawy!

Powiązane