Wiedza, Zrównoważone miasta

Bezpieczne Domy – Przyjazne Miasta. POBIERZ ZAŁĄCZNIKI

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem Publikacji ze scenariuszami „Bezpieczne domy – przyjazne miasta” i szukasz załączników, to trafiłeś idealnie. Wszystkie załączniki do książki zamieściliśmy na tej stronie. Możesz je pobrać bezpłatnie i korzystać do woli. Scenariusze, tworzyliśmy w taki sposób, aby  dzieci mogły działać, tworzyć, szukać i poznawać ważne zagadnienia wszystkimi zmysłami. Odnajdziecie tu piosenki, prezentacje, karty zadań, zdjęcia oraz instrukcje do gier, które w mądry, ciekawy i pełen empatii sposób przybliżą dzieciom 4 ważne tematy:

PRZYJAZNE MIASTO: Co to takiego przyjazne miasto? Jakie ma cechy? Czy możemy coś zrobić by nasze osiedle lub dzielnica była przyjazna?

KLĘSKA ŻYWIOŁOWA: Jakie znamy rodzaje klęsk żywiołowych? Jak susza, powódź czy trzęsienie wpływa na życie moich dalekich kolegów i koleżanek?

BEZPIECZNY DOM: Czy w Europie, Afryce lub na Arktyce dom oznacza to samo? Z czego tworzone są domy? Jak wyglądają? Jakie cechy posiadają?

SLUMSY: Kto mieszka w slumsach? Czy w slumsach jest woda, prąd i ulice?

Za sprawą przygotowanych zdjęć (zał.1.1) oraz gry ruchowej „Zmiany klimatu” (3.1) dzieci poznają skutki katastrof naturalnych i zmian klimatu. Konstruktorzy, ciekawscy świata podróżnicy oraz artyści znajdą coś dla siebie. Dla tych ostatnich polecamy zadanie “Malować jak Ndbelem” (zał 8.1), które z jednej strony zapoznaje dzieci z afrykańskim wzornictwem tradycyjnym, a z drugiej stawia poważne zadanie w postaci udekorowania własnego domku według reguł gry. Konstruktorzy stawią czoła budowie domu z papieru (zał. 9.1) , a podróżnicy dowiedzą się o różnorodnych typach domów, w których mieszkają m.in. Eskimosi czy Masajowie (zał.5.1)

W zbiorze scenariuszy pojawiły się również propozycje zajęć, które mają na celu uwypuklić problemy współczesnego świata, np. problem biedy (zał 7.1), życie w slumsach (zał 17.1 ). Dzięki prezentacji (zał 17.1) dzieci dowiedzą się w jakich miejscach na świecie istnieją obszary slumsowe, ile osób w nich mieszka, oraz jak można zapobiec ich dalszego tworzenia.
Dla wytrwałych czeka krzyżówka (zał. 14.1) uzupełniająca wiedzę płynącą z bajek „Bezpieczne domy – przyjazne miasta”

Załączniki do scenariuszy "Bezpieczne Domy - Przyjazne Miasta"

Okładka Książka Bezpieczne Domy Przyjazne Miasta
Książka Bezpieczne Domy Przyjazne Miasta Str17
Książka Bezpieczne Domy Przyjazne Miasta Str31
Okładka Scenariusze Bezpieczne Domy Przyjazne Miasta
Scenariusze Bezpieczne Domy Przyjazne Miasta Str25
Scenariusze Bezpieczne Domy Przyjazne Miasta Str21

Partnerzy

logo Habitat
loga UE i Solid Ground
Tuptuptup Logo 3

Patronat honorowy:

Patronat Honorowy

Patronat medialny:

logo qlturka.pl
LOGO BP CZERWONE
logo czasopisma gaga
Logo Unii Europejsiej i Projektu Build Solid Ground
logo Habitat for Humanity Poland

Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Jest częścią Solid Ground międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do  uzyskania godnego miejsca do życia.