Plastyka, Zabawy

Zgłoś się do projektu Warszawa Lewiego i Dalii. Poznaj kulturę żydowską. Otrzymaj publikację.

Chcesz poprowadzić fascynujące zajęcia dla najmłodszych dzieci przybliżających im kulturę i historię Żydów zamieszkujących polskie ziemie? Chcesz zachęcić dzieci do poznania świąt i najważniejszych symboli żydowskich? Chcesz otrzymać ciekawe materiały edukacyjne, dostosowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym?

Jeśli odpowiedź na wszystkie powyższe pytania brzmi tak, to projekt Warszawa Lewiego i Dalii jest dla Ciebie! Zgłoś się

100 bezpłatnych egzemplarzy publikacji “Warszawa Lewiego i Dalii” czeka na przedszkola, szkoły i biblioteki z Warszawy, które chcą poprowadzić z dziećmi ciekawe zajęcia o tematyce żydowskiej. Każda placówka, która się zgłosi otrzyma od nas publikację zawierającą 20 scenariuszy zajęć (gier, zabaw na dworzu, zadań plastycznych) przybliżających historię i kulturę Żydów.

Ze względu na obecną pandemię nie wymagamy, aby zajęcia były przeprowadzone w tym roku szkolnym. Chcemy jednak abyście zadeklarowali, że jak tylko zajęcia w przedszkolach i szkołach wrócą do normalności, przeprowadzicie minimum 2 warsztaty (wybierając 2 z 20 proponowanych scenariuszy) z zakresu wielokulturowości Warszawy.

Projekt Warszawa Lewiego i Dalii powstał w ramach programu Miasta Stołecznego Warszawy, realizowanego przez Biuro Edukacji.

20 Scenariuszy O Kulturze żydowskiej Okladka2
20 Scenariuszy O Kulturze żydowskiej Str2
10
20 Scenariuszy O Kulturze żydowskiej Str3
5 1
4 1