Rośliny i Zwierzęta, Zabawy

W parku narodowym

Może zastanawia Was, czego można się spodziewać wybierając się do parku narodowego i czy wogóle można tam wchodzić? Dzięki grze z kartami poznacie niektóre ze zwierząt i roślin chronionych. Zobaczycie, że park to nie tylko drzewa, ale także inne elementy. Dowiecie się też, czego nie wolno robić, przekraczając granice parku narodowego.

Cel: Zapoznanie dzieci z ochroną przyrody w parkach narodowych

Czas trwania: 15 minut

MATERIAŁY

  • karty do gry (załącznik do pobrania)
  • biały papier A4 (7 arkuszy)
  • nożyczki
  • laminarka (opcjonalnie)

Przebieg zadania

Przygotowanie: Drukujemy karty do gry i rozcinamy je po przerywanych liniach. Jeśli drukujemy na cienkim papierze, warto drugą stronę zadrukować wzorem. W przypadku grubszego papieru, nie jest to konieczne. W miarę możliwości laminujemy karty do gry. Przebieg: Na środku stołu umieszczamy jedną kartę, obrazkiem do góry. Pozostałe karty rozdzielamy między graczy, którzy układają je przed sobą w stos obrazkami do dołu. Na hasło START wszyscy gracze odsłaniają po jednej karcie ze swojego stosu. Kto pierwszy zobaczy wspólny obrazek na swojej karcie i karcie leżącej na środku oraz prawidłowo go nazwie, odkłada swoją kartę na wierzch stosu. wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kart.

14.11 Dzien Czystego Powietrza 1 E1668703355599
NSZ

Post powstał w ramach projektu współfinansowanego z Deutsche Bundesstiftung Umwelt przy współpracy z Naturschutzzentrum Oberlausitzer Bergland.

Powiązane