Dziedzictwo kulturowe, Zabawy

Spacer po Wawrze z mapą TupTupTup

Dzisiaj proponujemy Wam udać się na spacer po dzielnicy Warszawy, która nie jest zbyt dobrze znana przez dzisiejszych mieszkańców stolicy, ale jeszcze nie tak dawno temu była lubiana i często odwiedzana przez Warszawian uciekających z zatłoczonego miasta. Mowa o słynnym uzdrowisku Wawrze.

To dzielnica Warszawy usytuowana na jej prawym brzegu. Kryje ona w swoich granicach tajemnicze i wciąż nieodkryte miejsca. Niegdyś dotarlibyśmy tu z Warszawy Nadwiślańską Koleją Dojazdową lub Wąskotorową, choć tą akurat znacznie wolniej. Mimo, że mamy dziś do czynienia z jednym organizmem, jedną dzielnicą, dawniej w obrębie Wawra mieściły się osobne miejscowości, letniska przyciągające Warszawiaków w swoje leśne i kuszące czystym powietrzem progi.

Żeby zwykły spacer z dzieckiem przemienił się w niemal piracką przygodę poszukiwania skarbów, pobierzcie aplikację Tup Tup po Warszawie, wydrukujcie mapę (poniżej) i ruszajcie całą rodziną! Jak już będziecie dochodzić lub dojeżdżać do Warwa, uruchomcie aplikację i wejdźcie w trasę Dzielnica Wawer, a aplikacja sama opowie Wam niesamowitą historię trenów, na których znaleźliście.

Logotyp. Kolorowy rysunek syrenki z napisem Zakochaj się w Warszawie w Wawrze. Projekt finansuje m.st. Warszawa

Projekt jest częścią długoletniego projektu „Tup Tup po Warszawie” i jest finansowany przez m. st. Warszawę.

Powiązane

Comments (2)

  1. Mariusz:

    myślę, że po mapie pozostaje drobny niedosyt, zwłaszcza jeśli chodzi o Anin. Na osiedlu mieszkali Gałczyński, Ks Twardowski

    1. Monika:

      Też czujemy niedosyt. Mieliśmy możliwość wybrania i opisania 15 punktów. W przyszłości, jeśli tylko zdobędziemy fundusze opowiemy o większej liczbie zabytków i ważnych miejsc kultury 🙂

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.