Warszawa, Zabawy

Publikacja Tup Tup po Ochocie i Warszawie już jest do pobrania!

Spieszymy ogłosić dobrą nowinę! Publikacja „Tup Tup po Ochocie i Żoliborzu” wreszcie jest do pobrania na naszej stronie. Publikacja proponuje różnorodne zabawy i zadania plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które zapoznają je z dziedzictwem kulturowym dwóch pięknych dzielnic naszej stolicy – Ochoty i Żoliborza. Publikacja jest uzupełnieniem naszej aplikacji dla dzieci Tup Tup po Warszawie, ale zadania można wykonać nawet bez zwiedzania stolicy, więc mogą z niej skorzystać dzieci, które nigdy nie były w Warszawie!

Każde z zadań przybliży Wam historię różnych zabytków, znajdujących się na terenie Ochoty i Żoliborza: tych, które przetrwały przez wieki i tych, które zostały jedynie we wspomnieniach, książkach i rękopisach. W trakcie wykonania zadań dowiecie się na przykład, skąd pochodzą nazwy dzielnic Ochota i Żoliborz, co to jest „galicyzm”, jak powstają zdjęcia i kim był Charle Chaplin, jaka kiedyś panowała moda i co można było zjeść w polskich karczmach. Będziecie mogli pobawić się ruchowo, polepić z plasteliny i powycinać z papieru, a nawet zorganizować podchody w Waszym przedszkolu lub szkole.

Jeśli temat Was zainteresował, pobierzcie też nasze inne publikacje, które są dedykowane kolejnym obszarom dziedzictwa kulturowego Warszawy:

Powiązane