W celu przygotowania się do kiermaszu proponujemy wykonać całą rodziną wybraną pacynkę. W taki sposób cała rodzina będzie miała możliwość przyczynić się do wsparcia Akcji „Dzieciaki Ratują Zwierzaki”. Gotowa pacynka może służyć nie tylko jako rekwizyt edukacyjny, ale również jako wartościowy element kiermaszu charytatywnego.

Czas: 60 minut 

Cel: zaangażowanie domu rodzinnego w akcję edukacyjno-charytatywną, ćwiczenie zdolności manualnych u dzieci oraz utrwalenie wizerunku słonia

MATERIAŁY

  • Wykrój z załącznika 
  • Materiał – dzianina lub tkanina bawełniana, ewentualnie filc
  • Wypełnienie: watolina lub wata silikonowa
  • 2 małe guziki imitujące oczy
  • Nożyczki, igła, nitka

Przebieg zadania

Krok 1Drukujemy wykrój, wycinamy go i przypinamy do lewej strony materiału. Przy detalach, które są oznaczone x2 materiał układamy podwójnie, prawymi stronami do środka. 

Krok 2Odrysowujemy wykrój, pozostawiając zapas materiału około 1 cm. 

Krok 3Wycinamy elementy pacynki i spinamy je szpilkami prawymi stronami do środka. 

Krok 4Zszywamy elementy po kolei. Plecy i brzuch pacynki osobno. Osobno głowę i uszy. Po wywinięciu głowy na prawą stronę wypełniamy ją watoliną, doszywamy uszy i guziki imitujące oczka. 

Krok 5: Łączymy głowę z tułowiem, nakładając ją na wcześniej uszytą rękawice z trzema placami. Brzeg głowy (przy szyi) przed przyszyciem należy zawinąć do środka, żeby się nie strzępił. Nie musimy tego robić, jeżeli szyjemy pacynkę z filcu.

14.11 Dzien Czystego Powietrza 1 E1668703355599
NSZ

Post powstał w ramach projektu współfinansowanego z Deutsche Bundesstiftung Umwelt przy współpracy z Naturschutzzentrum Oberlausitzer Bergland.

Powiązane