Segregacja odpadów, Zabawy

Odpadki w środowisku? Znajdźcie je z nami

Czy Wasze Maluchy wiedzą na jakie odpadki można natknąć się w codziennym środowisku? Znajdźcie 5 minut i wspólnie rozpoznajcie je na naszych rysunkach. Szybko, wesoło i co najważniejsze RAZEM. Do dzieła!

MATERIAŁY

Plansza „Porównaj rysunki” dla każdego dziecka

Instrukcja

Przygotujcie wcześniej materiały do naszej eko gry – wydrukujcie załączoną planszę oraz ołówki, aby dzieci mogły zaznaczyć na niej wszystkie 10 odpadków. Rozdajcie je i jesteście gotowi do zabawy!

Poproście, aby wszyscy uczestnicy zabawy odnaleźli i zaznaczyli 10 różnic między dwoma rysunkami na jednej planszy. Są to odpadki, które można znaleźć w codziennym środowisku.

Kiedy dzieci zakończą zadanie, poproś, aby jedno z nich przeczytało nazwy zaznaczonych różnic. Powinno wymienić odpowiednio następujące odpadki: słomkę plastikową, butelkę plastikową, reklamówkę, puszkę metalową, jednorazową pieluszkę, kubek styropianowy/plastikowy, oponę, ogryzek, gazetę, wyspę bezludną.

Wszystkim się udało? Jeśli nie, to wspólnie znajdźcie wszystkie różnice, aby każdy zakończył zabawę z uśmiechem na twarzy 🙂

Obserwacje i wnioski

Ta krótka i szybka zabawa pokazuje dzieciom jak ważne jest sprzątanie po sobie w codziennym życiu i dbanie o nasze środowisko. Co więcej, przybliża problem jakim jest czas, który musi minąć zanim poszczególne odpadki rozłożą się w środowisku. Niestety, wiele z nich jest bardzo niebezpiecznych nie tylko dla dla przyrody, ale również dla zdrowia zwierząt.

Przypominajmy o tym dzieciom w codziennych czynnościach a na pewno zaprocentuje to w przyszłości.

Powiązane