Archipelag Madera, Zabawy

Wodospady – tryskające piękno

Czy wiesz, że … budowa geologiczna Madery sprawiła, że występują tam liczne wodospady?

Niektóre zachwycają swoją wysokością, np. 100 metrowy wodospad Risco, inne wprawiają w podziw swoimi kształtami, np. Veú da Noiva, czyli Welon Panny Młodej. Niekiedy wodne ściany spływają w bardzo dziwnych miejscach np. Cascata dos Anjos (Wodospad Aniołów) spada kaskadą na starą regionalną drogę, a Caldeirão Verde (Zielony kociołek) znajduje się we wnętrzu wygasłego wulkanu.

Marzy Ci się orzeźwiający, niecodzienny prysznic?  Zapraszamy do zabawy!

Materiały

  • wzory liści (POBIERZ)
  • kolorowy papier ksero (najlepiej różne odcienie zieleni)
  • nożyczki
  • zszywacz
  • plastikowe butelki z zakrętkami (psikaczki)

Instrukcja

Zaproś do zabawy kilka osób 🙂

Wyobraźcie sobie, że znajdujecie się w pobliżu, któregoś z wodospadów na Maderze. Wasze głowy, niczym skały, porasta rozmaita roślinność. Tryskają na nią kropelki wody. Przyjemnie prawda? 🙂

W załączniku znajdziecie wzory egzotycznych liści. Wydrukujcie je na zielonym papierze ksero, wytnijcie i przypnijcie zszywaczem do papierowej opaski. Załóżcie każdy swoje dzieło na głowę.

Dalsza zabawa polega na spryskaniu wodą z butelki korony innych zawodników. Zwycięża osoba, której liście najdłużej pozostaną na głowie.

UWAGA: Zszywki warto przypinać tak, by ich końcówki zaginały się na zewnątrz korony. Unikniemy wtedy ewentualnych otarć czoła w trakcie gry.

Partner

Logo partnera. Kolorowe koła układają się w napis Madera.

Archipelag Madera to wyspy, które poza zaskakująco łagodnym klimatem przez cały rok, z przyjemnymi średnimi temperaturami 25ºC latem i 17ºC zimą, oferują również szeroką gamę zajęć, dla wszystkich grup wiekowych i upodobań. Zachwycają krajobrazy, morze, przyroda, styl życia, ciepłe wzajemne pozdrowienia, spokój, bezpieczeństwo i wyjątkowa gastronomia.

Madera wita każdego odwiedzającego z otwartymi ramionami, wyjątkowym duchem i fascynującą różnorodnością atrakcji!

To więcej niż podróż, to zbiór doświadczeń, które na zawsze pozostaną w Twojej pamięci!

Powiązane