Warszawa, Zabawy

Kino Tęcza

Cel zadania: dzieci poznają kolejne interesujące miejsce na mapie Dzielnicy Żoliborz – kino Tęcza. Następnie poszerzą wiedzę na temat historii kina, braci Lumiere i ich pierwszego filmu. Dzieci dowiedzą się o etapie kina niemego, poznają Charliego Chaplina. Dzięki podróży w czasie będą mogły zaobserwować postęp światowej kinematografii. Na koniec,  wcielając się w niemych aktorów, poznają świat pantomimy. Użyją swojej kreatywności, mimiki twarzy, ruchów i gestów do odtworzenia mini scenek.

MATERIAŁY

  • wydruk prezentacji na temat żoliborskiego Kina Tęcza i historii światowego kina – Załącznik (po lewej)
  • film Braci Lumier
  • kij/patyk do zabawy w pantomimę.

Kino Tęcza: Instrukcja

KROK 1

Pobierz prezentację. Zapoznaj dzieci z historią kino Tęcza. Prześledźcie wspólnie krótką historię kinematografii. Obejrzyjcie film “Wjazd pociągu na stację w La Ciotat” (trwa 50 sekund). Porozmawiajcie o tym, jakie wrażenie robi na Was ten film. Czy dzieci lubią kino? Jak myślą, skąd płynie motywacja wynalazców, twórców kina do ciągłego postępu w tej dziedzinie?

KROK 2

Po zapoznaniu dzieci z postacią Charliego Chaplina wykorzystajcie scenariusz zabawy opisanej na ostatniej stronie Prezentacji  – „Czas na pantomimę”.

KROK 3

Po zakończonej zabawie omówcie, co dzieci zapamiętały ze scenariusza zajęć, co było dla nich ciekawe.

logo zakochaj się w Warszawie

Post powstał w ramach projektu “Dzieci poznają swoją dzielnicę” finansowanego ze środków m.st. Warszawy.

Powiązane