Bajki, Rośliny i Zwierzęta

Joanna Jabłczyńska – audiobook – Łąkowa Orkiestra

Przepiękny głos Joanny Jabłczyńskiej wprowadzi Was w świat bajek Tup Tup Tup. Łąkowa orkiestra to bajka o motylach, świerszczach i wielu innych owadach zamieszkujących słowackie łąki. Łąkowa orkiestra to bajka uświadamiająca dzieciom, jak trudno znaleźć owadom bezpieczny i spokojny dom. Tola, Pola i Urwis zostaną wezwani przez Eko-patrol na pomoc Rusałce – pięknemu motylkowi, który nie może odnaleźć przyjaciół z orkiestry. Czy Eko-patrolowi uda się odnaleźć konika polnego, chrząszcza, pszczoły i inne motyle? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na Rusałkę w pobliżu pola uprawnego? Czego zwierzaki dowiedzą się o życiu owadów?

Słuchając ciepłego głosu Joanny Jabłczyńskiej poznacie odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Mamy nadzieję, że Pani Joanna Jabłczyńska zaczaruje Wasze dzieci i zachęci je do pomocy motylom, chrząszczom, trzmielom, bąkom i wielu innym małym stworzeniom!

przyjaciele spotkali się na tarasie domu wyciętym w starym dębie
zwierzaki sadzą kwiaty między grządkami rzodkiewki
Kot, pies i królik z lękiem patrzą na umierającego motyla
różne owady stoją na łące, ktoś gra na instrumentach, ktoś śpiewa

Więcej o książce

Łąkowa Orkiestra jest jedną z sześciu edukacyjnych bajek powstałych w ramach książki Niezwykłe przygody Toli, Urwisa i Poli. Nigdy nie jest się za młodym, by pomagać przyrodzie. Poprzez książkę zachęcamy Was do rozpoczęcia drobnych działań na rzecz przyrody. Działań mogących odmienić Wasze podwórko, dom a czasem cały region. Każda z bajek nawiązuje do minimum jednego z siedemnastu Globalnych Celów ONZ.
Podróżując z Tolą, Polą i Urwisem na Słowację dowiecie się, jakim wyzwaniom musi stawić czoła największa słodkowodna europejska ryba – bieługa. Poznając motyla – Rusałkę dowiecie się, jak wiele owadów może zniknąć, gdy utracimy łąki pełne kwiatów i różnorodnych traw. W Czechach dowiecie się, jak ważne są drzewa, krzewy i sadzawki dla utrzymania odpowiedniej wilgotności gleb. Również tam poznacie Panią Pszczołę, która pokaże Wam, jak różnorodne miejsca zamieszkują dzikie pszczoły. Wreszcie w Polsce dowiecie się, jak poprawnie segregować śmieci oraz jak można założyć Eko-patrol. Mamy nadzieję, że zainspirowani Gretą Thunberg zaczniecie uczestniczyć w ogólnoświatowym ruchu dzieci i młodzieży przeciwko zmianom klimatu.

Zachęcamy do wysłuchania pozostałych pięciu bajek, którym głosu użyczyły niezwykłe osoby:

  • Eko-patrol – Jarosław Boberek
  • W poszukiwaniu wody – Krystyna Czubówna
  • Przygoda życia zagrożonej Bieługi – Łukasz Nowicki
  • Czas minął – trzeba działać – Magdalena Różczka
  • Bzyczące zebranie – Mariusz Szczygieł

Bajka powstała w ramach projektu Kids for Eco-Action, finansowanego przez Fundusz Wyszehradzki. Partnerami projektu są Instytut Ekologii Stosowanej “Daphne” (Słowacja) oraz Lipka (Czechy).

Powiązane