Bajki, Rośliny i Zwierzęta

Joanna Jabłczyńska – audiobook – Łąkowa Orkiestra

Przepiękny głos Joanny Jabłczyńskiej wprowadzi Was w świat bajek Tup Tup Tup. Łąkowa orkiestra to bajka o motylach, świerszczach i wielu innych owadach zamieszkujących słowackie łąki. Łąkowa orkiestra to bajka uświadamiająca dzieciom, jak trudno znaleźć owadom bezpieczny i spokojny dom. Tola, Pola i Urwis zostaną wezwani przez Eko-patrol na pomoc Rusałce – pięknemu motylkowi, który nie może odnaleźć przyjaciół z orkiestry. Czy Eko-patrolowi uda się odnaleźć konika polnego, chrząszcza, pszczoły i inne motyle? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na Rusałkę w pobliżu pola uprawnego? Czego zwierzaki dowiedzą się o życiu owadów?

Słuchając ciepłego głosu Joanny Jabłczyńskiej poznacie odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. Mamy nadzieję, że Pani Joanna Jabłczyńska zaczaruje Wasze dzieci i zachęci je do pomocy motylom, chrząszczom, trzmielom, bąkom i wielu innym małym stworzeniom!

przyjaciele spotkali się na tarasie domu wyciętym w starym dębie
zwierzaki sadzą kwiaty między grządkami rzodkiewki
Kot, pies i królik z lękiem patrzą na umierającego motyla
różne owady stoją na łące, ktoś gra na instrumentach, ktoś śpiewa

Więcej o książce

Łąkowa Orkiestra jest jedną z sześciu edukacyjnych bajek powstałych w ramach książki Niezwykłe przygody Toli, Urwisa i Poli. Nigdy nie jest się za młodym, by pomagać przyrodzie. Poprzez książkę zachęcamy Was do rozpoczęcia drobnych działań na rzecz przyrody. Działań mogących odmienić Wasze podwórko, dom a czasem cały region. Każda z bajek nawiązuje do minimum jednego z siedemnastu Globalnych Celów ONZ.
Podróżując z Tolą, Polą i Urwisem na Słowację dowiecie się, jakim wyzwaniom musi stawić czoła największa słodkowodna europejska ryba – bieługa. Poznając motyla – Rusałkę dowiecie się, jak wiele owadów może zniknąć, gdy utracimy łąki pełne kwiatów i różnorodnych traw. W Czechach dowiecie się, jak ważne są drzewa, krzewy i sadzawki dla utrzymania odpowiedniej wilgotności gleb. Również tam poznacie Panią Pszczołę, która pokaże Wam, jak różnorodne miejsca zamieszkują dzikie pszczoły. Wreszcie w Polsce dowiecie się, jak poprawnie segregować śmieci oraz jak można założyć Eko-patrol. Mamy nadzieję, że zainspirowani Gretą Thunberg zaczniecie uczestniczyć w ogólnoświatowym ruchu dzieci i młodzieży przeciwko zmianom klimatu.

Zachęcamy do wysłuchania pozostałych pięciu bajek, którym głosu użyczyły niezwykłe osoby:

  • Eko-patrol – Jarosław Boberek
  • W poszukiwaniu wody – Krystyna Czubówna
  • Przygoda życia zagrożonej Bieługi – Łukasz Nowicki
  • Czas minął – trzeba działać – Magdalena Różczka
  • Bzyczące zebranie – Mariusz Szczygieł

Bajka powstała w ramach projektu Kids for Eco-Action, finansowanego przez Fundusz Wyszehradzki. Partnerami projektu są Instytut Ekologii Stosowanej “Daphne” (Słowacja) oraz Lipka (Czechy).

Powiązane

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.