W celu przygotowania się do kiermaszu proponujemy wykonać całą rodziną wybraną pacynkę. W taki sposób cała rodzina będzie miała możliwość przyczynić się do wsparcia Akcji „Dzieciaki Ratują Zwierzaki”. Gotowa pacynka może służyć nie tylko jako rekwizyt edukacyjny, ale również jako wartościowy element kiermaszu charytatywnego.

Cel: zaangażowanie domu rodzinnego w akcję edukacyjno charytatywną, ćwiczenie zdolności manualnych u dzieci oraz utrwalenie wizerunku foki

Czas: 60 min

MATERIAŁY

  • Wykrój z załączników 12.1 i 12.2
  • Materiał – dzianina lub tkanina bawełniana, ewentualnie filc lub polar
  • Wypełnienie: watolina lub wata silikonowa
  • 2 małe guziki imitujące oczy
  • Nożyczki, igła, nitka

Przebieg zadania

Krok 1: Drukujemy wykrój, wycinamy go i przypinamy do lewej strony materiału. Przy detalach, które są oznaczone x2 materiał układamy podwójnie, prawymi stronami do środka.

Krok 2: Odrysowujemy wykrój, pozostawiając zapas materiału około 1 cm.

Krok 3: Wycinamy elementy pacynki i spinamy je szpilkami prawymi stronami do środka.

Krok 4: Zszywamy elementy po kolei. Plecy i brzuch pacynki osobno. Osobno głowę. Po wywinięciu głowy na prawą stronę wypełniamy ją watoliną, doszywamy guziki imitujące oczka.

Krok 5: Łączymy głowę z tułowiem, nakładając ją na wcześniej uszytą rękawice z trzema placami. Brzeg głowy (przy szyi) przed przyszyciem należy zawinąć do środka, żeby się nie strzępił. Nie musimy tego robić, jeżeli szyjemy pacynkę z filcu.

Post powstał w ramach projektu współfinansowanego z Deutsche Bundesstiftung Umwelt przy współpracy z Naturschutzzentrum Oberlausitzer Bergland.

Powiązane