Rośliny i Zwierzęta, Zabawy

20 pomysłów na gry i zabawy na pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny może stać się magiczny, pełen eksperymentów, doświadczeń jak i mądrej wiedzy przekazanej za pomocą zabawy. Pierwszy dzień wiosny to moment w którym w sposób szczególny możemy pomyśleć o roślinach, drzewach oraz owadach z naszego podwórka i okolicy.  Zachęcamy was by w PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY porozmawiać z dziećmi o tym:

  • jak ważne są owady dla naszego otoczenia
  • dlaczego łąki kwietne są niezbędne dla motyli, koników polnych i żuków
  • jak można pomóc najmłodszym przyjaciołom przetrwać w mieście
  • kto to taki murarka pszczolnik czy miesierka?
  • ile różnorodnych pszczół żyje w naszym środowisku
  • jakie zioła i kwiaty rosły kiedyś na każdym polu – nauczyć się ich rozpoznawać
  • jak sadzić zioła i kwiaty

Przygotowaliśmy dla Was zestaw 20 gier i zabaw publikowanych na naszym portalu, dzięki którym PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY stanie się dniem magiczny, pełen eksperymentów i doświadczeń.

różne owady stoją na łące, ktoś gra na instrumentach, ktoś śpiewa
Kot, pies i królik z lękiem patrzą na umierającego motyla
dziesiątki pszczół siedzą na kwiatach jabłoni
pszczoła-gigant patrzy na naszych przyjaciół, kotka Tola jest wyraźnie przestraszona, sowa ją przygarnia skrzydłem do siebie, Urwis uśmiecha się

10 GIER O ŁĄCE, KWIATACH, OWADACH

Wszystkie poniższe gry i zabawy, do pobrania, nawiązują do bajki Łąkowa orkiestra.

Tola, Pola i Urwis polecą na Słowację do swoich przyjaciółek z ekopatrolu. Wspólnie postarają się rozwiązać zagadkę związaną z Rusałką – motylem czekającym na swoich łąkowych przyjaciół: koników, żuków i pszczoły. Czy rusałka odnajdzie ich? Jakie niebezpieczeństwa będą czyhać na biednego motyla?

Bajka dostępna jest w książce: Niezwykłe przygody Toli, Poli i Urwisa oraz w postaci bezpłatnego audiobooka czytanego przez Jonnę Jabłczyńską.

1 Dzien Wiosny Lakowa Orkiestra 20 Pomyslow Na Gry I Zabawy

10 GIER O PSZCZOŁACH

Wszystkie poniższe gry i zabawy, do pobrania, nawiązują do bajki Bzyczące zgromadzenie

Bzyczące zebranie – Urwis i Pola spożywają tajemniczą miksturę przygotowaną przez szalonego naukowca – ślimaka tyka. Mikstura sprawia, że bohaterowie na kilka dni stają się malutcy i po cichu poznają świat pszczół. Co takiego o życiu pszczół dowiedzą się przyjaciele? Czy pszczoły zaakceptują inrtuzów na wielkim pszczelim zabraniu?

Bajka dostępna jest w książce: Niezwykłe przygody Toli, Poli i Urwisa lub w postaci bezpłatnego audiobooka czytanego przez Mariusza Szczygła.

1 Dzien Wiosny Bzyczace Zebranie 20 Pomyslow Na Gry I Zabawy

Powiązane