Warszawa, Zabawy

Gra planszowa – Tramwajem przez Żoliborz

Dzisiaj mamy drugą odsłonę gry planszowej Tramwajem przez … tym razem Żoliborz. Poznamy tą piękną warszawską dzielnicę, utrwalimy wiedzę o jej istotnych zabytkach i rozpoznamy ich na zdjęciach.

MATERIAŁY

Przebieg zadania

Zapoznaj dzieci za pomocą aplikacji Tup Tup po Warszawie – poznajemy Żoliborz – z fotografiami i informacjami dotyczącymi zabytków dzielnicy (załączona prezentacja).

  1. Wydrukuj plansze do gry. Podziel dzieci na dwie drużyny. Niech każda drużyna wybierze swojego reprezentanta, który zmierzy się w grze z drugą grupą. Poproś obydwie drużyny, aby usiadły naprzeciwko siebie. Każda wokół swojego przedstawiciela.
  2. Wszyscy uczestnicy ustawiają pionek na polu START.
  3. Młodsza osoba zaczyna grę.
  4. Kolejno, każdy z uczestników rzuca kostką i przesuwa się do przodu o tyle pól ile wyrzuci na kostce.
  5. Jeśli przy tym stanie na polu z oznaczonym obrazkiem (kolejno od 1 do 7) i odpowie poprawnie na pytanie quizowe z załącznika do pobrania (zał. 2) przesuwa się dodatkowo o dwa pola do przodu. Jeśli zawodnik nie zna odpowiedzi, może prosić o koło ratunkowe – “pytanie do publiczności”. Jeśli gracz wybierze koło ratunkowe, drużyna może pomóc i odpowiedzieć na pytanie quizowe. W tym przypadku zawodnik przesuwa się do przodu o jedno pole.
  6. W przypadku niepoprawnej odpowiedzi, do gry wchodzi drużyna przeciwna.
  7. Wygrywa drużyna, która pierwsza dotrze do mety.

 

Do dzieła! Pamiętajcie w tej grze wygrają WSZYSCY  – ponieważ każdy może się dowiedzieć czegoś nowego!

logo zakochaj się w Warszawie

Post powstał w ramach projektu „Dzieci poznają swoją dzielnicę” finansowanego ze środków m.st. Warszawy.

Powiązane