Aktualności, Edukacja, Innowacyjność, Społeczeństwo obywatelskie, Zrównoważone miasta

Jesteśmy Patronem tegorocznej edycji PLGBC Green Building Symposium

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC organizuje 8. edycję PLGBC Green Building Symposium. Największe i najbardziej inspirujące wydarzenie branży zielonego budownictwa odbędzie się 4 października br. w Centrum Praskim KONESER w Warszawie.

Podczas konferencji zostaną omówione główne kierunki w zielonym budownictwie: certyfikacja, zdrowie i komfort (najlepsze praktyki dla tworzenia przyjaznych i naturalnych przestrzeni), zielone innowacje (najbardziej spektakularne i zrównoważone technologie, które wpływają na rynek budownictwa i nieruchomości) oraz zrównoważone społeczności (m.in. budowanie strategii zaangażowania).

My zaprezentujemy temat walorów edukacji dziecięcej nt. zrównoważonego rozwoju w Polsce i na świecie. Wraz z naszymi partnerami UNEP/GRID oraz World Largest Lesson postaramy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego zrównoważony rozwój powinien być jednym z  obowiązkowych tematów współczesnej edukacji oraz jaka jest przyszłość edukacji o zrównoważonym rozwoju
w Polsce.

Wydarzeniu towarzyszy Gala PLGBC Green Building Awards 2018, czyli wyróżnienie najlepszych zielonych budynków, wnętrz i produktów w Polsce.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) od 10 lat wspiera sektor budownictwa w Polsce poprzez rozwijanie procesu projektowania, budowania i użytkowania budynków w oparciu o elementy zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji oraz rejestracja.