Rośliny i Zwierzęta, Zabawy

Arktyczny teatrzyk – pacynki

A co powiecie na… arktyczny teatrzyk?

Zapraszamy do wyjątkowej zabawy, podczas której stworzycie jedyne w swoim rodzaju pacynki, które będą mogły posłużyć do  zrobienia teatrzyku.

MATERIAŁY

  • nożyczki
  • filce w różnym kolorze
  • nitka i igła
  • wykrojnik
  • instrukcja
  • klej gorący (warto go przygotować, ale nie jest niezbędny)
Pacynka maskonura
Zasady Ogolne Min

WSKAZÓWKI OGÓLNE

Szablon do wykroju humbaka

HUMBAK – SZABLON

iNSTRUKCJA DO USZYCIA HUMBAKA

HUMBAK – INSTRUKCJA

Maskonur Szablonc Min

MASKONUR – SZABLON

Maskounur Instrukcja Min

MASKONUR – INSTRUKCJA

Instrukcja

Opis, w jaki sposób wykroić i stworzyć pacynki, został zawarty w załącznikach. Fundacja CultureLab starała się stworzyć takie wykrojniki, aby osoba mało doświadczona w szyciu i wycinaniu była w stanie stworzyć własną pacynkę, posługując się jedynie wzorem i instrukcją. Wykrojniki staraliśmy się uprościć. W materiałach sugerowaliśmy kilka zamienników – na wypadek gdyby ktoś nie posiadał konkretnych materiałów, filców czy guzików.

Każda pacynka składa się z 2 podstawowych kolorów (jeden kolor to przód – brzuch zwierzaka, drugi kolor to tył – grzbiet). Uplastycznia to pacynkę i sprawia, że wygląda estetycznie, nawet gdy nie zrobi się jej idealnie. Mamy nadzieję, że wykrojniki posłużą rodzicom i dziadkom do stworzenia własnej wersji pacynki. Zachęcamy do eksperymentowania i zmieniania kolorów. Ma być to zwierzak, który ułatwi dziecku przyswajanie wiedzy na temat życia i funkcjonowania zwierząt.

Dzieciaki Ratują Zwierzaki Prezentacja 1024x768 Min

Scenariusz zajęć powstał w ramach Akcji „Dzieciaki ratują zwierzaki” organizowanej przez TupTupTup.org.pl

Powiązane