O autorkach

Fundatorami, a obecnie Członkami Zarządu Fundacji jest Monika Miłowska oraz Maria Shmel’ova.

Fundatorki są ekspertkami z zakresu współpracy i edukacji rozwojowej oraz humanitarnej, w tym w szczególności: praw człowieka, różnorodności międzykulturowej i zrównoważonego rozwoju.

Ozdobka 1
o-nas_o-autorkach_maria_zdj

Maria Shmel'ova

Członek Zarządu, ILUSTRACJE I PLASTYKA

Posiada wieloletnie doświadczenie w koordynacji różnorodnych projektów finansowanych przez polskie i zagraniczne fundusze. Przez ostatnie dziesięć lat pracowała w organizacjach międzynarodowych i organizacjach pozarządowych w Polsce, takich jak UNGC, UNDP i Instytut Studiów Wschodnich. Przed tym pracowała w administracji państwowej i organizacjach pozarządowych na Ukrainie.

Absolwentka dwóch kierunków: międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz międzynarodowe stosunki i dyplomacja. Autorka kilku artykułów na temat polityki międzynarodowej w polskich i zagranicznych periodykach.

Z zamiłowania graficzka i ilustratorka.

o-nas_-o-autorkach_monika_zdj

Monika Miłowska

Członek Zarządu, BAJKI I ZABAWY

Edukatorka, ekspertka ds. współpracy rozwojowej i pomocy humanitarnej.

Z wykształcenia Geografka i Orientalistka

Zwiedziła ponad 50 państw na świecie, a w 10 (w tym w Uzbekistanie, Kirgistanie, Boliwii i Indiach) prowadziła badania terenowe lub nadzorowała międzynarodowe projekty rozwojowe. Pracowała w międzynarodowych organizacjach pozarządowych oraz agendach i inicjatywach ONZ: UN Global Compact, Microfinance Centre, UNICEF Polska. Od 2013 roku współpracuje z polskim biznesem w ramach polskich i globalnych działań CSR oraz wykłada na UW Zarządzanie Pomocą Humanitarną.