O autorkach

Fundatorkami, a obecnie Członkami Zarządu Fundacji, są Monika Miłowska oraz Maria Shmel’ova.

Fundatorki są ekspertkami z zakresu współpracy i edukacji rozwojowej oraz humanitarnej, w tym w szczególności: praw człowieka, różnorodności międzykulturowej i zrównoważonego rozwoju.

 

monika

Monika Miłowska

Edukatorka, ekspertka ds. współpracy rozwojowej i pomocy humanitarnej.

Z wykształcenia geografka i orientalistka.

Zwiedziła ponad 50 państw na świecie, a w 10 (w tym w Uzbekistanie, Kirgistanie, Boliwii i Indiach) prowadziła badania terenowe lub nadzorowała międzynarodowe projekty rozwojowe. Pracowała w międzynarodowych organizacjach pozarządowych oraz agendach i inicjatywach ONZ: UN Global Compact, Microfinance Centre, UNICEF Polska. Od 2013 roku współpracuje z polskim biznesem w ramach polskich i globalnych działań CSR oraz wykłada na UW Zarządzanie Pomocą Humanitarną.

 

 

maria

Maryia Shmel’ova

Posiada wieloletnie doświadczenie w koordynacji różnorodnych projektów finansowanych przez polskie i zagraniczne fundusze. Przez ostatnie dziesięć lat pracowała w organizacjach międzynarodowych i pozarządowych w Polsce, takich jak UNGC, UNDP i Instytut Studiów Wschodnich. Wcześniej pracowała w administracji państwowej i organizacjach pozarządowych na Ukrainie.

Absolwentka dwóch kierunków: międzynarodowych stosunków gospodarczych oraz międzynarodowych stosunków i dyplomacji. Autorka kilku artykułów na temat polityki międzynarodowej w polskich i zagranicznych periodykach.

Z zamiłowania graficzka i ilustratorka.