nowa startowa

Tup To Portal

Tup Tup Tup to 100 pomysłów na to jak spędzić czas z dzieckiem.

PLASTYKA, BAJKI, GRY, ZABAWY i wiele wskazówek gdzie szukać mądrych zabaw.

Tup Tup Tup to Tola, Urwis i Pola.

3 przyjaciół – kot, pies i sowa, którzy w trakcie niezwykłych przygód poznają Indie, Chiny, Kanadę i całą Polskę

Ostatnie tematy

TOLERANCJA i RÓWNOŚĆ

Krótka definicja tolerancji – to uznanie prawa do inności. W encyklopediach mówi się o tolerancji intelektualnej, moralnej, religijnej, etnicznej. W tym tygodniu przejrzymy się tolerancji w stosunku do różnic etnicznych i kulturowych.

RAFY KORALOWE

Rafy koralowe zbudowane są przez kolonie drobnych morskich stworzonek występujących w wodach zawierających niewiele składników odżywczych. Ostatnio z powodu zmian klimatycznych Wielka Rafa Koralowa została dotknięta zjawiskiem bielenia, czyli swoistego obumierania koralowców.

ISLAM  

Druga na świecie pod względem liczby wyznawców religia, ma wspólne korzenie z judaizmem i chrześcijaństwem. W islamie występuje wiara w jednego boga, który w Koranie (świętej księdze islamu) nazywany jest Allah.

OCHRONA DZIEDZICTWA KULTUROWEGO  

Dziedzictwo kulturowe to ważny czynnik życia każdego człowieka. Stanowi ono dorobek materialny i duchowy poprzednich pokoleń. Oznacza wartość – materialną lub niematerialną – określającą kulturę krajów, narodów i cywilizacji.

WALENTYNKI

Coroczne święto zakochanych, obchodzone jest 14 lutego, w dzień patrona wszystkich zakochanych – św. Walentego.

KARNAWAŁ  

Okres zimowych balów i zabaw. Rozpoczyna się w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc.

JAKOŚĆ POWIETRZA  

Jakość powietrza wpływa na zdrowie ludzi, powodując wiele chorób układu oddechowego i krwionośnego. Największy wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie ludzi obserwuje się w dużych miastach.