Nie dla głodu, Plastyka

Co dzieci jedzą na śniadanie?

Ponieważ już wiemy, że powinniśmy dobrze się odżywiać, teraz kolej na mały projekt plastyczny poświęcony temu, co jedzą dzieci z różnych części świata. Proponujemy, by zacząć od pokazania dzieciom zdjęć. New York Times opublikował bardzo ciekawe zdjęcia dzieci z całego świata ze swoim śniadaniem. Pokażcie je dzieciom i zapytajcie, czy rozpoznały produkty na stole, czym się różni nasze śniadanie od śniadania ich rówieśników, jakie śniadanie spodobało im się najbardziej, a które najmniej, czemu?

Polecamy również do przeczytania artykuł, który dostarcza nam szczegółów i ciekawostek, np. dlaczego na Islandii stałym składnikiem śniadania jest olej z ryby. Wszystko to jest bardzo ciekawe.

Po dyskusji przejdźmy do pracy plastycznej. Będzie ona polegać na wykonaniu jednego z zadań opisanych poniżej, wg Waszego wyboru:

  • Zadanie nr.1 Narysuj i wytnij wymarzone śniadanie, które łączyłoby najsmaczniejsze składniki śniadań świata.
  • Zadanie nr. 2 Narysuj i wytnij śniadanie dziecka z innego kraju, które spodobało Ci się najbardziej.
materiały potrzebne do wykonania zadania

MATERIAŁY

  • Wydrukowane szablony do talerzy (do pobrania na dole)
  • Papier kolorowy
  • Papier biały
  • Flamastry
  • Nożyczki
  • Klej

Instrukcja

Narysuj jakieś danie (np. kanapkę lub ugotowane i przekrojone na pół jajko), warzywo i / lub owoc. Możesz dodać szczegóły (np. włoski na skórce kiwi, pestki w krążku pomidora). Rysować można na białym papierze lub kolorowym. W drugim przypadku nie musicie kolorować całości, tylko skupić się na konturach i szczegółach. Kiedy całe śniadanie będzie narysowane, wytnijcie wszystkie elementy i przyklejcie na talerzu. Gotowe!!!

Teraz na jednym wielkim stole możecie ustawić talerze i delektować się pięknymi kompozycjami śniadaniowymi całej grupy lub klasy.

polska pomoc_logo

Post współfinansowany w ramach programu polskiej pomocy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Powiązane

Razem za stołem

Quiz o zdrowym odżywianiu

Bingo nt. zbilansowanego odżywiania

Dodaj komentarz