warsztaty dla przedszkoli

Zapraszamy przedszkola z Warszawy i okolic, do zapoznania się z naszą ofertą warsztatową, przygotowaną na rok 2017/2018.

Na co dzień Fundacja CultureLab prowadzi bloga tuptuptup.org.pl oraz bierze udział w Festiwalach Filmowych (Kino w Trampkach); wydaje książki edukacyjne (TupTupTup); edukuje dzieci poprzez audycje radiowe (Polskie Radio) oraz prowadzi warsztaty plenerowe „Młode Umysły, Wielkie Pomysły„. Od września 2017 roku naszą energią, pomysłami i pasją do działania na rzecz Ludzi i Przyrody postanowiliśmy podzielić się w ramach cyklicznych warsztatów przedszkolnych.

Fundacja CultureLab tworzy i prowadzi warsztaty w oparciu o autorskie bajki dotyczące praw dziecka, ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.  Cykl warsztatów „Tup Tup Tup, na tropie wielkiej przyjaźni” będzie nawiązywał do 9 z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ*. Dzięki warsztatom dziecko nie tylko zdobędzie wiedzę z zakresu ochrony środowiska i praw dziecka. Interaktywne formy zabawy pełne ilustracji, zdjęć, filmów i muzyki jak i ambitne zadania plastyczne uwrażliwią dzieci na potrzeby Świata i Ludzi.

Główne tematy warsztatów

PRAWA DZIECKA

Błotnisty ryż

1. Psikus lub literka (o prawie do edukacji i rozwoju)
2. Błotnisty ryż (o głodzie i niedożywieniu)
3. Urodziny w Donbasie (o pokoju na świecie)
4. Franek i lodowisko (o równouprawnieniu i tolerancji)

OCHRONA ŚRODOWISKA

środowisko

5. Wietnamskie Targowisko (o ochronie zagrożonych gatunków roślin i zwierząt)
6. Niedźwiedź polarny (o zmianach klimatycznych)
7. Za delfinem (ochrona życia podwodnego)

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

zrównoważ

8. Czerwony, niebieski czy żółty (o segregacji śmieci)
9. Gwar-szawa i Smog-Wawelski (przeciwdziałanie smogowi)

stałe elementy warsztatów

kolaż bajki

CZYTANIE BAJKI (10-15 min)

Głównymi bohaterami bajek TupTupTup jest troje przyjaciół z Podlasia: sówka, pies i kot. W trakcie różnorodnych przygód, zwierzaki wciągną dzieci w swój magiczny świat i pokażą, jak ważne są zdrowe odżywianie, pomoc ubogim, segregowanie śmieci, odpowiedzialne zakupy czy gaszenie światła.
Na dywanie, w miłej atmosferze, autorka Bajek TupTupTup przeczyta jedną wybraną bajkę a najpilniejsi słuchacze zostaną nagrodzeni.

warsztat

INTERAKTYWNE ZABAWY

Najważniejsze słowa oraz przesłanie bajki zostanie wplecione w quiz, grę lub inną interaktywną zabawę. Dzięki ilustracjom, zdjęciom, muzyce, filmowi, planszom i rekwizytom dzieci utrwalą wiedzę przemyconą w bajce TupTupTup.

prace plastyczne

ZADANIE PLASTYCZNE

Plastyka z tuptuptup.org.pl to  farba, kredka, klej i tektura jak również gips, pianki, materiałowe torby i inne niestandardowe materiały plastyczne.

Plastyka z tuptuptup, to połączenie sztuki i ważnych tematów.

Teatrzyk cieni, zentangle, graffiti czy sztukę dekoracyjną wykorzystamy do opowiedzenia o rafach koralowych, idei tolerancji czy aktywizacji społeczeństwa obywatelskiego. W trakcie warsztatów dzieci poznają nowe techniki artystyczne, a jednocześnie utrwalą najważniejsze przesłanie warsztatów.

kilka cyfr

1 warsztat =  25 osób (min. 3 grupy w przedszkolu)

1 warsztat = 30 minut (bajka + zabawa) lub 50 minut (bajka + zabawa + projekt plastyczny)

1 warsztat =   BAJKA + INTERAKTYWNA ZABAWA (+ PROJEKT PLASTYCZNY)

1 warsztat = 2 prowadzące

1 warsztat = 100 – 250 pln (Cena zależna jest od cykliczności warsztatów oraz wyboru 2 lub 3 komponentów warsztatowych)

Zapraszamy do kontaktu. Długość i rodzaj warsztatów dopasujemy do Państwa potrzeb.

Monika Miłowska, Dyrektor Wykonawcza, monika.milowska@culturelab.pl, 500 196 735

Share on Facebook6Pin on Pinterest0